Igal puul on oma lugu

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Meil kõigil on metsaga oma kogemus. Mõne jaoks on see koht matkamiseks, seenelkäiguks, sportimiseks või hoopis elamiseks. Kuid kui palju me pöörame tähelepanu igale eraldiseisvale  puule, mis metsas kasvab?
Programm keskendub 7 või 8-le valitud puuliigile ning lugudele, mis nendega kaasas käivad. Uurime, mille poolest need liigid erinevad ja sarnanevad, arutleme, kuidas puud toituvad ning omavahel suhtlevad. Saame ka teadmisi, milleks inimesed erinevaid puuliike igapäevaelus kasutavad või on varasemalt kasutanud. Programm sisaldab praktilisi tegevusi, milleks on segiaetud tähtedest sõnade arvamine, puzzlede kokkupanek ja teadmisi kinnistav kokkuvõtlik mäng retke lõpus.

Toimumiskoht: Roiupalu õpperada

Seos õppekavaga

Eesti metsad. Metsade tähtsus ja kasutamine. Mets elukeskkonnana. Looduskeskkonna muutumine inimtegevuse tulemusena. Pärandkultuur. Maastikuvaatlus.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided-jalanõud. 
Lisainfo kontakt:
info.kiidjarve@rmk.ee ; tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Metsandus
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat
Kestus2,5 tundi
Raja pikkusca 2 km
Hind1 EUR/in
Soodne alates07.03.2022
Soodne kuni31.05.2022