Igal puul on oma lugu

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Misasjad on viisud? Millist puitu kutsutakse talupoja rauaks? Kuidas lõhnab männitõrv? Kõik me teame, et mets on paljude puude kodu, kuid harva pööratakse tähelepanu igale eraldiseisvale puuliigile. Ahja jõe kaldal vanas metsas jalutades jagame teiega teadmisi, kas ja kuidas puud suhtlevad, milleks on neil lehed või okkad, kes on nende sõbrad ja vaenlased. Otsime ka puude seoseid inimese, ajaloo, keskkonna ja kliima vahel. Programm sisaldab praktilisi tegevusi, milleks on segiaetud tähtedest sõnade arvamine, puzzlede kokkupanek ja huvitava teadmisi kinnistava puunäituse kokkupanek metsaretke lõpus.
Noorematele õpilastele tutvustame 4-5 ning suurematele 6-8 Eesti metsade levinumat puuliiki. Tule meiega metsa ja leia oma lemmikpuu!

Toimumiskoht: Roiupalu õpperada

Seos õppekavaga

Eesti metsad. Metsade tähtsus ja kasutamine. Mets elukeskkonnana. Looduskeskkonna muutumine inimtegevuse tulemusena. Pärandkultuur. Maastikuvaatlus.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided-jalanõud. Piknikupidamise võimalus keskuse juures asuvas lõkkekohas, pikniku soovi korral oma eine kaasa võtta.

Lisainfo kontakt:
info.kiidjarve@rmk.ee ; tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Metsandus
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat
Kestus2,5 tundi
Raja pikkusca 2 km
Hind 20 inimest 70 EUR