Metsas on väge!

Harjumaa, Tallinna ümbruse puhkeala, Viimsi külastuskeskus

Kas oled tundnud, kuidas mets sind puudutab?
Mis on metsas kaalul?
Kes elab metsa sees?
Kus peitub metsa vägi?

Programmi põhirõhk on näitusel „Metsas on väge!“. Näitus tutvustab metsa hüvesid, mida mets pakub inimesele, ning metsa tähtsust looduskeskkonnale: mets on oluline töö- ja soojaandja, inspiratsiooniallikas ja spordihall, peavari ja pelgupaik, sahver ja varakamber, ilu looja ja puhkepaik. Tänapäevane kaasahaarav näitus pakub igale osalejale võimalusi avastada, uurida ja nuputada, milles peitub metsa vägi.

Toimumiskoht: Viimsi külastuskeskus

Päevakava

  • Viimsi külastuskeskuse tutvustus, ülevaade teemast, kodukord ja päevakava.
  • Näituse „Metsas on väge!“ läbimine töölehtede abil.
  • Kokkuvõte näitusel kogetust ja nähtust-kuuldust.
  • Jalutuskäik mere ääres (umbes 1 km) või mängud/tegevused külastuskeskuse õuel.

Seos õppekavaga

Elurikkuse säilitamine. Mets elukeskkonnana. Inimtegevus ja selle mõju loodusele. Inimese meeled ja avastamine. Metsade tähtsus ja kasutamine, metsade kaitse. Metsade majandamise põhimõtted, metsamajandus ja metsatööstus. Organismid ja elupaigad, organismide kooseluvormid ja vastastikused suhted.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita Tallinnast Viimsisse ning Viimsi ringteel sõita Rohuneeme suunas. Külastuskeskus asub linna poolt tulles vasakut kätt. Aadress Rohuneeme tee 29.
Ühistranspordiga tulijail on kaks võimalust.Esimene võimalus on sõita bussiga nr 114 kesklinnast otse külastuskeskuse juurde, peatuse nimi on "Meremärgi". Teine võimalus on sõita linnaliinibussiga nr 1A lõpp-peatusesse „Viimsi keskus“ ja jalutada külastuskeskuseni või istuda ümber Viimsi bussile V1, peatus väljumiseks on „Meremärgi“.Busside sõiduplaani vaata http://soiduplaan.tallinn.ee/

Lisainfo

Kaasa võtta sussid, sokid või vahetusjalanõud. Looduses liikumisel on esmatähtis mugavus ja kaitse jaheda ning vihmase ilma eest. Oluline on, et riietus on kihiline ning et jalanõud ja üleriided on veekindlad. Kui on soov vahepeal söögipaus teha, siis võtke kaasa enda toidukott.

Lisainfo kontakt: info.viimsi@rmk.ee, tel: 676 7842, 5139 955

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Metsandus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Jahindus
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmidesk
Kestus1-2 tundi
Hind20 inimest 70 EUR