1truetrue

RMK Elistvere loomapark ootab külla

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.

Näha saab euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut ja halljänest. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, laborirottide, tšintšiljade ja laborihiirtega.

Loomadega tutvumist lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud loodusrajad, kus saab tutvust teha  kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Aasta valgeim aeg on käes ja Elistvere loomapark ootab taas külastajaid viiel päeval kuni südaööni külla. 27. juunist- 01. juulini on loomapark avatud 10.00-24.00. Hilisõhtul on paljud asjad teisiti- tulge vaatama. Sissepääs tavahinnaga.

29. juunil peame juba kolmandat kohvikute päeva. Alates kella 13-st on pargis avatud mitmeid toredaid kohvikuid. 13.30 jagame karule ja veel mõnele lemmikule paremaid palasid.

Sel aastal ka veidi teisiti. Meil on külas endine Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal ja on võimalik minna koos temaga loomaparki ringile. Juhendatud ringid algavad kell 15.00 ja kell 18.00. Selleks palume kindlasti eelnevalt registreerida telefonil 6767030 või 5253395, e-post info.elistvere@rmk.ee.

Sissepääs ikka tavahinnaga.
Kontakt

RMK Elistvere loomapark
Elistvere, Tartu vald
Tartumaa
Info tel: 676 7030; 5346 5030
E-post: elistvere@rmk.ee


Lahtiolekuajad

RMK Elistvere loomapark on avatud iga päev.

november-jaanuar
kl 10 - 15
veebruar-mai
kl 10 - 17
juuni-august
kl 10 - 20
september-oktoober
kl 10 - 17

Piletimüük ja loomaparki sissepääs lõpeb pool tundi enne loomapargi sulgemist. Sisenemine loomaparki toimub peahoone kaudu.
Loomaparki tulles jäta koju oma lemmikloom, kuna võõras loom võib põhjustada loomapargi asukate seas liigset ärevust.

Soovitav on tulla looduses liikumiseks sobivas riietuses ja jalanõudes.

Kohalesõitmise juhend