Liiapeksi-Aegviidu matkarada (32 km)

Seoses Soodla jõe väga kõrge veetasemega on ligipääs Koonukõrve sillale raskendatud (vajalikud kummikud)!
TÄHELEPANU!
SEOSES MAAOMANIKE VASTUSEISUGA ON MATKARADA TÄHISTATUD JA KASUTATAV JÄRVI PIKKJÄRVE TELKIMISALAST AEGVIIDUNI (raja pikkus 27 km)!

Matkasellide seas juba tuttav Liiapeksi-Aegviidu matkarada pakub oma 32 km pikkuse ja mitme telkimisala ning lõkkekohtade matkavõimalusi 2-3 päevaks. Vahelduv ja kaunis maastik tasub kindlasti kogemist.
Telefon604 7212, Aegviidu looduskeskus
E-postaegviidu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedAegviidu looduskeskuse parkla, Liiapeksi poolses otsas metsatee ääres ruumi kuni 6 autole
Varustusmatkarajast 2,5 km laudteed, rada kattub osaliselt Paukjärve ja Jussi loodusradadega. Rajale jäävad Järvi Pikkjärve, Paukjärve ja Jussi telkimisalad.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedPõhja-Kõrvemaa kogu oma ilus ja võlus
Lisainfo
Liiapeksi-Aegviidu matkarada on osa 76 km pikkusest Kõrve rajast. Kõrve rada koosneb neljast väiksemast lõigust: 1. Oandu-Võsu matkarada, 2. Võsu-Nõmmeveski matkarada, 3. Nõmmeveski-Liiapeksi matkarada ja 4. Liiapeksi-Aegviidu matkarada. Rada on märgistatud punaste värvitäppidega või punaste lintidega puudel, hargnemiskohtades viitadega. Iga päevateekonna järel on rajatud telkimisala. Kogu rada kulgeb kaitsealustel maadel – Lahemaa rahvuspargis ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Siin liikumisel tuleb järgida seadustest tulenevaid piiranguid. Kohati läheb rada küla- ja metsateid pidi läbi talumaade – palume matkajail kohalikke elanikke mitte häirida.
Piirangud

AsukohtAlgab Kuusalu vallas Liiapeksil, Peterburi maantee ääres ja lõppeb Aegviidu alevi külje all. Objekt nr 3 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusLiiapeksi poolne raja algus on Tallinn-Narva mnt (tee nr 1) 52. kilomeetril Loksa teeristist 200 m Narva pool, kus paremale näitab suunaviit „Liiapeksi“. Aegviidu poolt algab matkarada Aegviidu looduskeskusest.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.462145
pikkuskraad: 25.642231
L-EST 97 x: 6592737 y: 593113