Liiapeksi-Aegviidu matkarada (32 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
TÄHELEPANU!
SEOSES MAAOMANIKE VASTUSEISUGA ON MATKARADA TÄHISTATUD JA KASUTATAV JÄRVI PIKKJÄRVE TELKIMISALAST AEGVIIDUNI (raja pikkus 27 km)!

Matkasellide seas juba tuttav Liiapeksi-Aegviidu matkarada pakub oma 32 km pikkuse ja mitme telkimisala ning lõkkekohtade matkavõimalusi 2-3 päevaks. Vahelduv ja kaunis maastik tasub kindlasti kogemist.
Telefon604 7212, Aegviidu looduskeskus
E-postaegviidu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedAegviidu looduskeskuse parkla, Liiapeksi poolses otsas metsatee ääres ruumi kuni 6 autole
Varustusmatkarajast 2,5 km laudteed, rada kattub osaliselt Paukjärve ja Jussi loodusradadega. Rajale jäävad Järvi Pikkjärve, Paukjärve ja Jussi telkimisalad.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedPõhja-Kõrvemaa kogu oma ilus ja võlus
Lisainfo
Liiapeksi-Aegviidu matkarada on osa 76 km pikkusest Kõrve rajast. Kõrve rada koosneb neljast väiksemast lõigust: 1. Oandu-Võsu matkarada, 2. Võsu-Nõmmeveski matkarada, 3. Nõmmeveski-Liiapeksi matkarada ja 4. Liiapeksi-Aegviidu matkarada. Rada on märgistatud punaste värvitäppidega või punaste lintidega puudel, hargnemiskohtades viitadega. Iga päevateekonna järel on rajatud telkimisala. Kogu rada kulgeb kaitsealustel maadel – Lahemaa rahvuspargis ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Siin liikumisel tuleb järgida seadustest tulenevaid piiranguid. Kohati läheb rada küla- ja metsateid pidi läbi talumaade – palume matkajail kohalikke elanikke mitte häirida.
Piirangud

AsukohtAlgab Kuusalu vallas Liiapeksil, Peterburi maantee ääres ja lõppeb Aegviidu alevi külje all. Objekt nr 3 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusLiiapeksi poolne raja algus on Tallinn-Narva mnt (tee nr 1) 52. kilomeetril Loksa teeristist 200 m Narva pool, kus paremale näitab suunaviit „Liiapeksi“. Aegviidu poolt algab matkarada Aegviidu looduskeskusest.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.462145
pikkuskraad: 25.642231
L-EST 97 x: 6592737 y: 593113