RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Kalmeoja - Aegviidu (38 km)

TÄHELEPANU!
MATKATEE TRASS VIRU RABAST KUNI JÄRVI PIKKJÄRVE TELKIMIASALANI (kilomeetrid 42-49) ON MUUDETUD. PALUME JÄLGIDA TÄHELEPANELIKULT RAJA TÄHISTUST LOODUSES!
KODULEHEL OLEVAT GOOGLE MAPSI KAARTI ON UUENDATUD NING SEE VASTAB TEGELIKKUSELE.
PABERKANDJAL SAADA OLEV KAART ON UUENDAMATA.

Seda lõiku võiks väga lühidalt  iseloomustada nii – vana hea Kõrvemaa.  
Matkatee algab siin Lahemaa edelanurgast, kulgeb läbi Põhja-Kõrvemaa LKA  kus on palju erinevaid loodusradu, telkimisalasid ja lõkkekohti. Põhja-Kõrvema on oma kaunite männikute, põneva liigendatud maastiku ning hõreda asustuse pärast matkajate seas tuntud ning armastatud paik. Matkatee jääb siin pea eranditult kitsastele metsaradadele, vaid Narva maantee ja Aegviidu läheduses kulgeb see suurtematel teedel.
Telefon+372 604 7212
E-postinfo.aegviidu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused

Kui otsida kohta, kus oleks hea ja mugav Matkateele astuda, siis parim ja ohutum variant on Aegviidu, kus külastuskeskuse juures parkimisvõimalus pikemaks ajaks ja ka kõikvõimalik info saadaval. Samuti on seal suurepärane rongiühendus Tallinna suunal ja suhteliselt hea Tartu ning Narva suunal.

Kohalesõitmisõpetust Aegviidu külastuskeskusesse vaata paremalt ->

VarustusRada on tähistatud viitade ja lintidega pöördekohtades ja kilomeetripostidega.
Rajale jäävad peatuskohad ja nende vahemaad: 
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVaatamisväärsusena peab kindlasti ära märkima kogu Kõrvemaa osa looduse, eraldi võib välja tuua Paukjärve, Jussi järved ja Jussi nõmme.
Talvine kasutusLumetõrjet tehakse vaid suurematel avalikus kasutuses olevatel teedel, väikestel metsateedel tuleb oma jõududega hakkama saada. Lõkkekohtades olemas lõkkepuud.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudSuures osas kulgeb Matkatee erinevate kaitsealade territooriumitel, kus on kehtestatud erinevaid looduskaitselisi piiranguid. Kui mõnda neist välja tuua, siis tasuks meeles pidada, et Põhja-Kõrvemaa LKA-l on enamikes järvedes lubatud kalapüük vaid ühe lihtkäsiõngega. Ja kogu trassi ulatuses ei tohiks unustada, et telkida ja lõket teha tohib vaid selleks ettevalmistatud kohtades.
AsukohtKui rääkida täpsemalt Matkatee kulgemisest selles piirkonnas, siis algab see Lahemaa rahvuspargi piirilt - kulgeb mööda laudteed üle Viru raba. Sealt edasi, teispool Tallinn -Narva maanteed on puhtakujuline matkarada Põhja-Kõrvemaal kuni Aegviidu alevini.
Kohalesõitmise õpetusAegviidu külastuskeskus asub Jägala-Käravete mnt (tee nr 13) 37. kilomeetril, Aegviidu südames. Tallinna poolt tulles keerata pärast Aegviidu bussijaama paremale (suunaviit "Aegviidu külastuskeskus") ja oletegi külastuskeskuse parklas.