RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Kalmeoja - Aegviidu (38 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
TÄHELEPANU!
MATKATEE TRASS VIRU RABAST KUNI JÄRVI PIKKJÄRVE TELKIMIASALANI (kilomeetrid 42-49) ON MUUDETUD. PALUME JÄLGIDA TÄHELEPANELIKULT RAJA TÄHISTUST LOODUSES!
KODULEHEL OLEVAT GOOGLE MAPSI KAARTI ON UUENDATUD NING SEE VASTAB TEGELIKKUSELE.
PABERKANDJAL SAADA OLEV KAART ON UUENDAMATA.

Seda lõiku võiks väga lühidalt  iseloomustada nii – vana hea Kõrvemaa.  
Matkatee algab siin Lahemaa edelanurgast, kulgeb läbi Põhja-Kõrvemaa LKA  kus on palju erinevaid loodusradu, telkimisalasid ja lõkkekohti. Põhja-Kõrvema on oma kaunite männikute, põneva liigendatud maastiku ning hõreda asustuse pärast matkajate seas tuntud ning armastatud paik. Matkatee jääb siin pea eranditult kitsastele metsaradadele, vaid Narva maantee ja Aegviidu läheduses kulgeb see suurtematel teedel.
Telefon604 7212, Aegviidu looduskeskus
E-postaegviidu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused

Kui otsida kohta, kus oleks hea ja mugav Matkateele astuda, siis parim ja ohutum variant on Aegviidu, kus looduskeskuse juures parkimisvõimalus pikemaks ajaks ja ka kõikvõimalik info saadaval. Samuti on seal suurepärane rongiühendus Tallinna suunal ja suhteliselt hea Tartu ning Narva suunal.

Kohalesõitmisõpetust Aegviidu looduskeskusesse vaata paremalt ->

VarustusRada on tähistatud viitade ja lintidega pöördekohtades ja kilomeetripostidega.
Rajale jäävad peatuskohad ja nende vahemaad: 
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVaatamisväärsusena peab kindlasti ära märkima kogu Kõrvemaa osa looduse, eraldi võib välja tuua Paukjärve, Jussi järved ja Jussi nõmme.
Talvine kasutusmatkarada suuremas osas lumekoristuseta
PiirangudSuures osas kulgeb Matkatee erinevate kaitsealade territooriumitel, kus on kehtestatud erinevaid looduskaitselisi piiranguid. Kui mõnda neist välja tuua, siis tasuks meeles pidada, et Põhja-Kõrvemaa LKA-l on enamikes järvedes lubatud kalapüük vaid ühe lihtkäsiõngega. Ja kogu trassi ulatuses ei tohiks unustada, et telkida ja lõket teha tohib vaid selleks ettevalmistatud kohtades.
AsukohtKui rääkida täpsemalt Matkatee kulgemisest selles piirkonnas, siis algab see Lahemaa rahvuspargi piirilt - kulgeb mööda laudteed üle Viru raba. Sealt edasi, teispool Tallinn -Narva maanteed on puhtakujuline matkarada Põhja-Kõrvemaal kuni Aegviidu alevini.
Kohalesõitmise õpetusAegviidu looduskeskus asub Jägala-Käravete mnt (tee nr 13) 37. kilomeetril, Aegviidu südames. Tallinna poolt tulles keerata pärast Aegviidu bussijaama paremale (suunaviit "Looduskeskus-teabepunkt") ja oletegi looduskeskuse parklas.