Rebastemäe õpperada (1,5 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas ja kõrgeimas osas, Kõpu poolsaarel. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m) ja Rebastemäel avanevad vaatetornidest kaunid vaated üle metsa ja mere.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedLigipääs on raja alguspunkti kõigi transpordivahenditega. Parkida saab riigimantee äärde, selleks on maantee ääres parkimistasku.
VarustusRajal 8 väikest infotahvlit eesti ja inglise keeles, raja alguses suur kaitseala tutvustav infotahvel. Rada on tähistatud puidust nooleviitadega ja siniste rajalintidega. Õpperajal on mitmeid treppe ja 2 vaateplatvormi.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRajal saadavad matkajat luitepealne palumännik, astangualune liigirikas salumets, looduslik vana kuusik tormimurruga. Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas osas, Kõpu poolsaarel, kus 8000 a tagasi oli vaid ruutkilomeetri suurune saareke keset avamerd. Kuusikus kohtab igihaljast kääbuspõõsast, harilikku harakkuljust. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m), saab tutvuda rahvapärimusega kabeliloost.
Marjad-seenedmustikad, seened
PiirangudRada asub Kõpu looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtKõpu looduskaitsealal. Puhkeala kaardil objekt nr 31.
Kohalesõitmise õpetusLiikuda Kiduspä ristmikust Puski-Kõpu-Ristna mnt mööda 3,4 km Kalana suunas. Raja algus on Puski-Kõpu-Ristna mnt ääres paremal pool. Jälgida tähistust.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.91816
pikkuskraad: 22.24028
L-EST 97 x: 6532328.8 y: 398637.1