Rebastemäe õpperada (1,5 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
TÄHELEPANU! IGASUGUSE LAHTISE TULE TEGEMISE KEELD, SEALHULGAS KA METSAS SUITSETAMINE JA GRILLISEADMETE KASUTAMINE, KEHTIB JÄTKUVALT JÕGEVA JA IDA-VIRUMAAL! Ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. Alates 23. juunist jäävad suure tuleohuga piirkondadeks Eestis vaid Jõgeva ning Ida-Virumaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas ja kõrgeimas osas, Kõpu poolsaarel. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m) ja Rebastemäel avanevad vaatetornidest kaunid vaated üle metsa ja mere.
Rada on tähistatud puidust nooleviitadega ja siniste rajalintidega.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedRiigimaantee ääres parkimistaskus
Varustus8 väikest infotahvlit eesti ja inglise keeles, raja alguses suur kaitseala tutvustav infotahvel. Õpperajal on mitmeid treppe ja 2 vaateplatvormi.
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedRajal saadavad matkajat luitepealne palumännik, astangualune liigirikas salumets, looduslik vana kuusik tormimurruga. Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas osas, Kõpu poolsaarel, kus 8000 a tagasi oli vaid ruutkilomeetri suurune saareke keset avamerd. Kuusikus kohtab igihaljast kääbuspõõsast, harilikku harakkuljust. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m), saab tutvuda rahvapärimusega kabeliloost.
Marjad-seenedMustikad, seened
Lisainfo Tutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub Kõpu looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin.  Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 463 6820.
AsukohtKõpu küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 31 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusLiikuda Kiduspä ristmikust Puski-Kõpu-Ristna mnt mööda 3,4 km Kalana suunas. Raja algus on Puski-Kõpu-Ristna mnt ääres paremal pool. Jälgida tähistust.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.91816
pikkuskraad: 22.24028
L-EST 97 x: 6532328.8 y: 398637.1