Kabli looduse õpperada (1,8 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
1,8 km pikkusele ringikujulisele rajale jääb vahelduvaid maastikke ja erinevaid elupaiku, ka vääriselupaiku. Rada on tähistatud puidust suunaviitadega ja varustatud infotahvlitega, mis tutvustavad just antud peatuskoha vaatamisväärsusi.  Raja läbimiseks kulub 1-2 tundi. Raja lõpus on Priivitsa lõkkekoht, kus on võimalik teha tuld ja kinnitada keha.
Telefon505 8242, Kabli teabepunkt
E-postkabli.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedlooduskeskuse ees kohti 10 autole
VarustusRada saab alguse Kabli looduskeskuse juures olevast väikesest parklast ja on ringikujuline. Rada on varustatud puidust suunaviitade ja infotahvlitega, Kabli linnujaama juures on infostend ja linnuvaatlustorn. Rajale jääb ka pesakastimaailm. Looduskeskuse õuealal on külastajate kasutada lõkkekoht koos grillimisrestidega.
Telkimisvõimalus Priivitsa lõkkekoht
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus RMK matkatee Kopra tare- Ikla
VaatamisväärsusedRada asub Kabli looduskaitsealal, mitmekesised maastikud ja vääriselupaigad, Kabli linnujaam, kaunis rannikumeri.
Talvine kasutusLooduskeskuse õuealal olevas lõkkekohas ja ka Priivitsa lõkkekohas on lõkkepuud olemas, autoga pääseb Kabli looduskeskuse parklasse, looduse õpperajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoTelkimisvõimalus ja kattega lõkkekoht on Priivitsa lõkkekohas. Matkavõimalus on RMK matkateel lõigul Kopra tare – Ikla (74 km).
1,5 km kaugusel Kabli külaplatsile on püstitatud jaala, tähistamaks Eestimaa esimese kaugsõidupurjeks vettelaskmise 150. aastapäeva.

Ratastooliga on rajal võimalik liikuda Kabli looduskeskusest kuni pesakastimaailmani (ca 200 m)
AsukohtKabli külas, Häädemeeste vallas, Pärnumaal.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda vana Pärnu-Riia mnt Kabli suunas. Pärast Priivitsa oja, Orajõe metskonna bussipeatusest keerata  paremale (viit "Kabli looduskeskus"). Sõita viida järgi Kabli looduskeskusesse, kust saab alguse õpperada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.018800
pikkuskraad: 24.450593
L-EST 97 x: 6430918 y: 526631