Rae järve matkarada (1,7 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
1,7 km pikkune matkarada saab alguse Rae järve telkimisalalt ja kulgeb mööda järvekallast, et jõuda vaatetornini, kust võib näha nii jäälinde kui ka kopra tegevusjälgi.    Fotohuvilistele ja ka lastega peredele pakub rada hulgaliselt põnevaid vaateid.
Telefon505 8242, Kabli looduskeskus
E-postkabli.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalusedparklas kohti 15 autole
VarustusRada läbides tuleb ületada purre, minna üle rippsilla, ületada mahalangenud puid ja ronida mööda järvekallast, et jõuda 5 m kõrguse vaatetornini. Rajal on ka mitmeid huvipunkte ja infostende.
Telkimisvõimalus Rae järve telkimisala
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus lisaks RMK matkatee Kopra tare- Ikla
VaatamisväärsusedVahelduvad metsakooslused ja rikkalik taimestik, kopra tegevusjäljed. Sügisesi matkajaid üllatavad rikkalikud seenekohad.
Marjad-seenedmustikad, seened
Talvine kasutuslõkkepuud olemas, autoga pääseb telkimisala parklasse
Lisainfo
AsukohtPärnumaal, Saarde vallas Rae järve kaldal. Suunaviit Rae järvele Häädemeeste-Tõitoja teel.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tõitoja-Häädemeeste teed. 8-ndal kilomeetril suunaviit "Rae järve telkimisala ja matkarada". Sealt keerata vasakule ja jälgida viitasid, mis juhatavad telkimisalale.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.121531
pikkuskraad: 24.769651
L-EST 97 x: 6442531 y: 545355