Tillniidu lõkkekoht

Raplamaa, Sakala puhkeala
15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Tillniidu lõkkekoht asub endise Tillniidu metsavahitalu hoovil. Talu eluhoone varemed on siiamaani püsti. Hoovil asub ka veevõtutiik, kus ka matkaja enda jaoks tarbevett võtta saab.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedKohti 2 autole.
VarustusKatusealusega laud-pingid, lahtine lõkkease grillrestiga, pingid, lõkkepuude varjualune, kuivkäimla
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 8 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Matkavõimalus Lõkkekoht jääb RMK matkatee IV lõigu Hirvelaane - Kellissaare äärde.
VaatamisväärsusedTillniidu metsavahitalu koht, võimsad kuuselaaned
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtRaplamaa, Türi vald, Vallastu küla lähistel.
Kohalesõitmise õpetusTallinna poolt tulles:
Sõida Raplasse. Võta Raplast suund Türi poole, sõida välja Lelle alevisse ning Lelle tee ristmikust pööra paremale Eidapere poole. Sõida välja Lokuta alevikuni ning pööra sealt vasakule Koogiste poole. Sõida 2,3 km ning pööra vasakule Vallastu poole. Sõida edasi veel 1,6 km ning paremale poole jääbki Tillniidu lõkkekoht.

Kirde, kagu või edela poolt tulles:
Sõida Türile. Türilt võta suund Rapla poole. Sõida kuni Lelle alevini ning Lelle tee ristmikust pööra vasakule Eidapere poole. Sõida välja Lokuta alevikuni ning pööra sealt vasakule Koogiste poole. Sõida 2,3 km ning pööra vasakule Vallastu poole. Sõida edasi veel 1,6 km ning paremale poole jääbki Tillniidu lõkkekoht.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.806295
pikkuskraad: 24.981667
L-EST 97 x: 6518954.6 y: 556732.5