Kuuraniidu õpperada (1 km)

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Laudtee viib teid läbi vana kõdusoometsa ja toob ringina alguspunkti tagasi. Vaatamisväärsusteks on suured ja võimsad haavad, mida aeg ja tormid on kohati kõvasti räsinud. Raja alguses on olemas lõkke- ja telkimisplats. Kuuraniidu mets on kõdusoomets, mis on tekkinud lodumetsast kuivenduse tagajärjel. Tugeva tuulega on mets langevate puude tõttu ohtlik!
Telefon435 7164, Soomaa teabepunkt
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparklas
VarustusVaatetorn, puhkekohad, kuivkäimla, puude varjualune, infostendid, lõkkekoht grillrestiga.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKõdusoomets, tormimurd.
LisainfoRajale jääb telkimisega lõkkekoht, kuhu mahub 5 telki.
PiirangudRahvuspargi alal kehtivad tulenevalt kaitse-eeskirjast piirangud. Rohkem kui 50 osavõtjaga rahvaüritused tuleb kooskõlastada kaitseala valitsejaga (Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regioon).
Täpsema info leiad klikkides siin.
AsukohtSandra külas, Suure-Jaani vallas, Viljandimaal. Regio atlas (2004-2009) lk 73 D4 (25,10' lõkkekoha ja matkaraja leppemärk).
Kohalesõitmise õpetusTallinna-Tori suunalt tulles sõita mööda Kõpu-Jõesuu mnt kuni 24 km paikneva ristmikuni ja sealt keerata Kildu suunas. Sealt sõita 9,1 km edasi kuni Kuuraniidu parkla ja matkaraja algust tähistava viidani.

Viljandi, Suure-Jaani ja Vändra suunalt tulles sõita Kildu külast 15,6 km Soomaa rahvuspargi suunas kuni Kuuraniidu parkla ja matkaraja algust tähistava viidani. Tähelepanu – talvel ja suuremate üleujutuste aegu võib tee olla sõiduautodele halvasti läbitav. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.452496
pikkuskraad: 25.168456
L-EST 97 x: 6479727 y: 568212.8