1truetrue

RMK Elistvere loomapark ootab külla

NUTIMÄNG – Loomapargis käies on võimalik mängida nutimängu, mille käigus saad uusi teadmisi loomapargist. Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajaliku kasutajanime ja parooli leiad loomapargi plaani kõrvalt infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge!

  • Elistvere loomapargi külastamiseks on vajalik kassas esitada COVID-tõend. COVID-tõendina kehtivad üksnes vaktsineerimist või COVID-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid.
  • Alates 1.11.2021 peavad 12-17-aastased noored esitama samuti tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PSR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.


14.11 tähistame üheskoos isadepäeva!

Tule isadepäeval koos isa või vanaisaga loomaparki jalutama. Lisaks loomade vaatlemisele on võimalik aardejahti mängida. Õige lahenduse korral saad külastuskeskuses aardelaeka avada. Laegas peidab ka isadele meelepäraseid aardeid!

Sissepääs tavapileti hinnaga ja loomaparki pääsemiseks vajalik COVID- tõend vaktsineerimise või läbipõdemise kohta.

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.
Näha saab hunti, euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, kivinugist ja ameerika naaritsat e. minki. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, tšintšiljade, liivahiirte ja laborirottidega ning kuldhamstri, džungaaria hamstriku ja kääbus- ehk jaapani tantsuhiirega.
Koduloomadest on veel küülikud.
Kuna metssigu ikka veel aafrika sigade katku tõttu ei tohi pidada ja nende aiad ei sobi ehituslikult ühelegi metslooma liigile, siis eksponeerime praegu nende aedades tüüringi sikkusid ja pekingi parte.

Loomadega tutvumist lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud loodusrajad, kus saab tutvust teha  kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

OOTAME TEID KÜLLA!
 

Kontakt

RMK Elistvere loomapark
Elistvere, Tartu vald
Tartumaa
Info tel: 676 7030; 5346 5030
E-post: elistvere@rmk.ee

Lahtiolekuajad

RMK Elistvere loomapark on avatud iga päev:
november-jaanuar
10.00 - 15.00
veebruar-mai
10.00 - 17.00
juuni-august
10.00 - 20.00
september-oktoober
10.00 - 17.00

Piletimüük ja loomaparki sissepääs lõpeb pool tundi enne loomapargi sulgemist. Sisenemine loomaparki toimub peahoone kaudu.
Loomaparki tulles jäta koju oma lemmikloom, kuna võõras loom võib põhjustada loomapargi asukate seas liigset ärevust.

Soovitav on tulla looduses liikumiseks sobivas riietuses ja jalanõudes.

Kohalesõitmise juhend

Külastusmängu info saamiseks kliki pildil