1truetrue

RMK Elistvere loomapark ootab külla

NUTIMÄNG – Loomapargis käies on võimalik mängida nutimängu, mille käigus saad uusi teadmisi loomapargist. Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajaliku kasutajanime ja parooli leiad loomapargi plaani kõrvalt infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge!

  • Jõuluvanade ilus traditsioon on külastada ka Elistvere loomaparki!
26.detsembril, kui kingitused on kodudesse ja koolidesse laiali jagatud, tulevad meile armsaks saanud jõuluvanad samuti loomaparki loomadele kingitusi jagama.

Muidugi peame ka karu Karoliina sünnipäeva. Karule sünnipäeva tordi viimine sõltub sellest, kas Karoliina jääb taliuinakusse või mitte. Praegu justkui sätib ennast juba uinakule.

Loomadele kinkide jagamise ringkäik algab kell 12.00 orava aia juurest.

Sissepääs tavapileti hinnaga.

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.
Näha saab hunti, euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, kivinugist.
Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, tšintšiljadega.
Koduloomadest on veel küülikud.
Kuna metssigu ikka veel aafrika sigade katku tõttu ei tohi pidada ja nende aiad ei sobi ehituslikult ühelegi metslooma liigile, siis eksponeerime praegu nende aedades tüüringi sikkusid ja pekingi parte.

Loomadega tutvumist lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud loodusrajad, kus saab tutvust teha  kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

OOTAME TEID KÜLLA!
 

Kontakt

RMK Elistvere loomapark
Elistvere, Tartu vald
Tartumaa
Info tel: 676 7030; 5346 5030
E-post: elistvere@rmk.ee

Lahtiolekuajad

RMK Elistvere loomapark on avatud iga päev:
november-jaanuar
10.00 - 15.00
veebruar-mai
10.00 - 17.00
juuni-august
10.00 - 20.00
september-oktoober
10.00 - 17.00

Piletimüük ja loomaparki sissepääs lõpeb pool tundi enne loomapargi sulgemist. Sisenemine loomaparki toimub peahoone kaudu.
Loomaparki tulles jäta koju oma lemmikloom, kuna võõras loom võib põhjustada loomapargi asukate seas liigset ärevust.

Soovitav on tulla looduses liikumiseks sobivas riietuses ja jalanõudes.

Kohalesõitmise juhend

Alates 08.07.2023 on võimalik Elistvere loomaparki tulla ka ühistranspordiga. Täpsem info leitav: Sõiduplaanide muudatused alates 08.07.2023