Kiidjärve külastuskeskus

Külastuskeskus asub maalilise Ahja jõe kaldal Kiidjärve külas, ümbritsetuna ajaloo ja kauni looduse vaatamisväärsustega: Kiidjärve mõisa ait-kuivati, vesiveski, kõrts, taevaskojad, „sipelgariik“, Valgesoo raba ja Roiupalu põlismets.
Jagame teavet RMK puhke-ja matkavõimaluste kohta, ümbruskonna majutus-, toitlustus- ja aktiivse puhkuse võimaluste kohta, samuti saab osta RMK Matkatee, puhkealade ja kaitsealade kaarte ning meeneid. Huvilised saavad uudistada väljapanekuid ja näitusi ning vaadata loodusfilme. Ettevõtted ja seltsid on oodatud keskusesse korraldama nõupidamisi jm üritusi, mille vahepausi aitame soovi korral täita retkega metsas või rabas. Matkateelisel on võimalik keskuses puhata, laadida telefoni ning realiseerida kogutud punktide eest hüvesid: juua tasuta teed-kohvi, kasutada kööki või käia pesemas.
Külastuskeskuse õuealal asuvas väliõppeklassis on võimalik tutvuda metsatüüpide ja -eluringiga.
Pakume erinevaid programme ja retki nii lastele kui ka täiskasvanutele ning korraldame metsa-ja loodusteemalisi sündmusi. Olete oodatud!
Telefon+372 676 7122
E-postinfo.kiidjarve@rmk.ee
Lahtiolekuajad01.09-14.03 K-R 10.00-15.00
15.03-30.04 K-R 10.00-16.00
01.05-31.08 E-P 10.00-17.00
Objekti tüüpKülastuskeskus
ParkimisvõimalusedParkla 10 autole.
Varustus
  • programmid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • teabematerjalid ja info Kiidjärve-Kooraste ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda keskuse väljapaneku ja teabekoguga
  • võimalik korraldada teema- ja õppepäevi Kiidjärve külastuskeskuses ja matkaradadel
  • võimalik rentida saali nõupidamiste, koolituste ja ürituste korraldamiseks, hind 15 €/tund (kuni 3 tundi) või 70 €/päev.

Näitused

Telkimisvõimalus Külastuskeskuse läheduses Sõnajala lõkkekohas ja Palojärve telkimisalal 12 km kaugusel.
Lõkkekoht Üle tee Roiupalu õpperaja alguses
Invavõimalus Külastuskeskuse I korrusel, olemas inva WC.
Vesi Joogi-ja tarbevesi keskuse lahtioleku aegadel.
Matkavõimalus Külastuskeskuse juurest algavad Roiupalu õpperada (2,5 km) ja Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve matkarada (11,8 km). Lähiümbruses Laari metsanduslik õpperada (3,7 km), Valgesoo õpperada (1,9 km), Taevaskodade matkarada (3 km), Kiidjärve kuklasterada (1 km). Külastuskeskus jääb RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateele.
VaatamisväärsusedPõlvamaa ülikaunis maastik koos kuulsate taevaskodade, Kiidjärve Kuklaste  kuningriigi, Valgesoo raba ja teiste looduse ning pärandkultuuri aaretega. Kiidjärvel on säilinud ka mõisa-ajalugu: looduskaitse all olev Kiidjärve mõisa park, mõisa ait-kuivati, kunagine Kassi kõrts. Külastuskeskuse juurest on vaadeldav Kiidjärve vesiveski (ehitatud 1914.a., eravaldus).
Talvine kasutusAastaringselt avatud
LisainfoPuudub kaardimakse võimalus
PiirangudKülastuskeskus asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 799 0900; info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKiidjärve küla, Põlva vald, Põlvamaa 63604
Objekt nr 10 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule suur parkla. See on RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla. Viidad suunavad hoone juurde, mille jõepoolsel küljel asubki Kiidjärve külastuskeskus.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.139568
pikkuskraad: 27.019477
L-EST 97 x: 6448282 y: 677791