Mäekonnu vaatetorn

Võrumaa, Karula rahvuspark
Vaatetorn on amortiseerunud ja külastuseks suletud!
Hea külastaja! Anname teada, et Päästeameti poolt on kehtestatud tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Sellega seoses on keelatud tule tegemine, grillseadme kasutamine, suitsetamine, mootorsõidukiga liiklemine väljaspool maanteid. Teistes maakondades palume vältida lõkke tegemist ning käituda vastutustundlikult! Jälgida Päästeameti kodulehte ning Ilmateenistuse tuleohukaarti.
Puidust vaatetorn asub Mähkli külas. Vaatetorn on rajatud 2007. aastal. Vaatetornist avanevad kaunid vaated nii Karula pärandkultuurmaastikele kui ka metsadele.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
ParkimisvõimalusedParkla Mäekonnu lõkkekoha kõrval 6 autole.
VarustusPuidust 25 m kõrgune vaatetorn, infotahvel.
Telkimisvõimalus Mäekonnu lõkkekohas kuni 2 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Matkavõimalus Saab suunduda 15 km pikkusele Karula jalgrattarajale ning läheduses kulgevale 36 km pikkusele Karula jalgsimatkarajale.
VaatamisväärsusedPärandkultuurimaastikud, metsad.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudVaatetorn asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtMähkli küla, Antsla vald. Objekt nr 7 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 3,2 km mööda Haabsaare-Saru mnt, kuni näete viita "Mäekonnu vaatetorn 1 km". Sealt 1 km edasi abub paremal Mäekonnu vaatetorni parkla. Parkla kõrvalt juhatab viit vaatetornini. Vaatetorn asub parklast 100 m kaugusel.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.73259
pikkuskraad: 26.48995
L-EST 97 x: 6401702.9 y: 648317