Puu–uurijad II

Võrumaa, Haanja-Karula puhkeala, Pähni külastuskeskus

Programm on jätkuks kevadisele „Puu-uurijad I“ programmile. Sügisel saame tuttavaks – hobukastani, tamme, sarapuu, pihlaka, jalaka, künnapuu, haavapuuga. Kohalikele lastele põimime programmi ka võru keelt. 
Sel sügisel on meil puu-uurimisel abiks imeline õuenäitus: „Puud“

Päevakava

  • Puu-uurijad alustavad hoogsa hommikuvõimlemisega.
  • Näitusel õpime tegema vahet puudel ja mittepuudel, erinevate puulehtedega, puude rände ja aastaringidega, maailma vanimate ja kõrgemate puudega. Kes on puutoidulised ja puuelanikud?
  • Metsaretkel saame tuttavaks sügisel tähelepanu väärivate puudega ning nende võrukeelsete nimedega. Valime oma lemmikpuu.

Seos õppekavaga

Õppida tundma Eestimaal looduslikult kasvavate puude ja nende viljadega ning võrrelda neid maailma põnevamate puudega. Saada teada mis juhtub puude- ja lehtedega sügisel. Tutvuda oma kodukandi põlise keele ja kultuuriga.

Kohalesõitmise õpetus

Võru-Valga mnt (tee nr 67) 30. kilomeetril keerata Matsi teeristis vasakule (Valga poolt tulles 50. kilomeetril paremale, suunaviit „RMK Pähni külastuskeskus 6“). Sõita 6 km, kuni jõuate Pähni külasse. Üle Pähni oja bussipeatuse juures olev kollane maja on Pähni külastuskeskus.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja retke jaoks sobilikud riided-jalanõud!

Lisainfo kontakt: info.pahni@rmk.ee, tel: 5691 0529    

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
ToimumisaegSügis
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2 tundi
Raja pikkus1 km
Hind 20 inimest 70 EUR