Tsitre puude rada

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark, Oandu külastuskeskus

Õpitakse tundma kodumaiseid puu- ja põõsaliike mereäärses vanas Tsitre pargis asuval Puude rajal. Orienteerumismängus otsitakse rajalehele joonistatud puid ja uuritakse nendega seotud teiste liikide (loomade, lindude, putukate, seente, samblike, sammalde) mitmekesisust. Vaadeldakse luubiga samblikke ja putukate käike, kombitakse koort, nuusutatakse vaigu lõhna jne. Muuksi linnamäel vaadatakse sealset loopealse kooslust, eriti suurt põõsastaimede mitmekesisust.

Toimumiskoht: Tsitre telkimisala ja Tsitre puude rada Kolga lahe ääres, Muuksi linnamägi. Pikema programmi korral ka Turjekeldri juga ja Hundikangrud

Päevakava

  • Retkejuhid võtavad grupi vastu Kolga mõisa juures.
  • Bussisõit läbi Uuri  ja Muuksi küla Tsitresse, tutvumine piirkonna metsadega.
  • Sissejuhatus ja puudega seotud mängud Tsitre lõkkeplatsil.
  • Orienteerumismäng ja puude tundmaõppimine, töölehed ja ristsõna.
  • Muuksi linnamäe retk. Kokkuvõtted, mängud ja lõke Tsitre  lõkkeplatsil.
  • Pikema programmi korral sõit Hundikangrutele ja/või Turjekeldri retk.

Seos õppekavaga

Organismid ja elupaigad. Taimed, loomad, seened. Mitmekesisus. Puuliikide bioloogiline ja majanduslik iseloomustus. Organismide nõuded elukeskkonnale. Organismide rühmad ja kooselu. Toiduahelad.

Kohalesõitmise õpetus

Tallinn-Narva maanteelt (tee E20) keerata Loksa teeristilt Loksa poole, sõita 4 km ja pöörata Ulliallika bussipeatuse juurest vasakule, Kolga poole. Sõita 3 km, Kolga muuseumi parklas (paremas teeservas, muuseum on vasakul pool) kohtutakse retkejuhtidega (eelnevalt kokku leppida!)

Lisainfo

Tsitres ei ole looduskeskust ega muud hoonet, kuhu vihma korral varjule minna, seetõttu tuleks ilmastikukindlale riietusele ja jalanõudele pöörata eriti suurt tähelepanu. Samas on mereäärse asukoha tõttu tihti nii, et kui mujal igal pool sajab, siis Tsitres mitte. Kuna programmi algus võib olla Kolga mõisa juures või Tsitre telkimisalal, on oluline, et õpetaja suhtleks eelnevalt programmi juhendajate ning bussijuhiga kohtumiskoha ja aja täpsustamiseks.

Lisainfo kontakt: info.oandu@rmk.ee; tel: 676 7010, 509 9397

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2-4 tundi
Raja pikkus1,5-3 km
Hind20 inimest 70 EUR