Seljakotiprogramm - Orienteerumisrada: märka loodust!

Läänemaa, Nõva puhkeala, Nõva külastuskeskus

Seljakotiprogrammid annavad õpetajale või grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks külastuskeskuse poolt välja töötatud töölehti ja õppevahendeid, radade kaarte jms. Iseseisva programmina saab Nõva külastuskeskuses läbida juhendatavat õppeprogrammi „Orienteerumisrada – märka loodust! Iseseisev programm algab samuti juhendamisega Nõva külastuskeskuses, kuid edasine on juba omal käel.
Programmi eesmärk on õppida kompassi kasutama, kaarti lugema, loodust märkama ja looduses käituma, arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning tegema koostööd oma kaaslastega grupis.

Päevakava

  • Õpetaja või grupijuht saab külastuskeskuse juhendajalt vastava õpperaja kaardid, programmi vahendite ja töölehtede komplekti ning juhised nende kasutamiseks. Lisaks programmi sissejuhatusele tutvustab looduskeskuse juhendaja grupile keskust ja seal olevaid näitusi. Külastuskeskuses toimuv esitlus ja sissejuhatus on maksimaalselt 30 minutit.
  • Rada läbitakse iseseisvalt ilma külastuskeskuse poolse saatjata.
  • Metsaretk oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel, töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt programmile. Õppekäik võib toimuda üksikult, paarikaupa, või kogu grupp koos.
  • Seljakotiprogrammi seljakotis on: kompassid 5tk, kirjutusalused, pliiatsid, orienteerumiskaardid, töölehed, binokkel, esmaabipakend, sääsetõrjevahend.
  • Rada on tähistamata. Asukoht on külastuskeskuse, Allikajärve ja Toatse järve vahelisel alal metsateede läheduses. Osalejate ülesandeks on orienteerumiskaardi abil leida 15 püsivalt tähistatud kontrollpunkti ja lahendada töölehel iga punkti kohta ülesanne.
  • Seljakott ja selles olevad külastuskeskuse vahendeid tuleb pärast retke keskusesse tagastada.

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu. Samuti saab seda tegevust planeerida pikema looduslaagri osana või sõpruskonna huvitava tegevusena metsas. Sõltuvalt aastaajast ja huvist saada lisateadmisi, saab külastuskeskusest retkele kaasa raamatuid, määrajaid. Teemade valik on: taimed, linnud, liblikad, putkad, seened, samblad/samblikud.

Lisainfo kontakt:
info.nova@rmk.ee; tel: 5077 369

Omadused:


Teemad Looduses liikumine
Sihtrühm 4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
Täiskasvanud
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suurus20 osalejat
Kestus2-3 tundi
Raja pikkus2-4 km
HindTasuta