Seljakotiprogramm-Metsa alt suhu

Harjumaa, Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala, Aegviidu külastuskeskus

Kevadel hoogustub looduses kasvavate söödavate taimede maitsmine, söömine ning kogumine. On hea teada, mida võib suhu pista.
Seljakotiprogramm annab õpetajale/grupijuhile võimaluse iseseisvalt programm läbi viia, kasutades selleks külastuskeskuse poolt saadetud mängujuhendit ja kaarti. Omalt poolt kaasa võetud ja laetud mobiiltelefon või tahvelarvuti, millesse on allalaaditud Loquizi app.

Programm algab Aegviidu rongijaamast, sealt suundutakse omal käel mööda Presidendirada Nelijärve oosile ja tagasiteel vahepeatus/piknik Nikerjärve telkimisalal.

Programmi eesmärk on anda võimalus loodust märgata. Saada teada mida metsa alt suhu pista ja mida kindlasti mitte, lisaks õppida kaarti lugema ning looduses käituma. Samuti arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning samas ka arvestama kaaslastega grupis.

Toimumiskoht:
Aegviidu külastuskeskus–Nelijärve-Nikerjärve telkimisala

Seos õppekavaga

Taimed erinevatel aastaaegadel. Mets elukeskkonnana. Looduskaitse.

Lisainfo

Seljakotiprogramm on abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud programmide hulka ei mahu või soovib minna rajale omal käel, kasutades külastuskeskuse vahendeid.
Vajalik eelnev registreerumine!

Lisainfo kontakt:
 info.aegviidu@rmk.ee, 6047212

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
Täiskasvanud
ToimumisaegKevad
Suvi
Grupi suurusEi ole piiratud
Kestus3-3,5 tundi koos piknikuga
Raja pikkus4-6 km
HindTasuta
Nutiseadme tugi Jah