Tunne kodukoha linde!

Võrumaa, Haanja-Karula puhkeala, Pähni külastuskeskus

Õpime tundma kodukandi linde, nende elu-olu ja laulu. Tihased ja kärbsenäpid, öösorr ja öökullid, metsis ja rähnid, hakk ja vares, räästapääsuke ja linavästrik, sookurg ja must-toonekurg, peoleo ja pasknäär – mis on neis erilist ja omast?
Teeme tähelepanu-, kuulamis- ja vaatlemisoskusi arendavaid tegevusi ja mänge ning saame teada, millised need linnud on ja mida nad söövad, kuidas ja millepärast nad laulavad? Teeme matka Pähni metsaõpperajale ja räägime, mida lindudele toiduks viia ja kas alati on ikka vaja linde toita?


Seos õppekavaga

Kodukoha looduse vaatlemine, erinevate aastaaegade vaheldumine. Metsaelu kohta küsimuste esitamine, seoste märkamine, arutlemisoskuse arendamine. Erinevate elusolendite ja nende tegevusjälgede tundmaõppimine.

Kohalesõitmise õpetus

Võru-Valga mnt (tee nr 67) 30. kilomeetril keerata Matsi teeristis vasakule (Valga poolt tulles 50. kilomeetril paremale, suunaviit „RMK Pähni külastuskeskus 6“). Sõita 6 km, kuni jõuate Pähni külasse. Üle Pähni oja bussipeatuse juures olev kollane maja on Pähni külastuskeskus.

Lisainfo

Selga- jalga ilmastikukindlad ja retke jaoks sobilikud riided ning jalanõud, soovi korral kaasa söök.
Lisainfo kontakt: info.pahni@rmk.ee, tel: 5691 0529

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast+2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus1,5-3 tundi, vastavalt laste vanusele
Raja pikkus1- 3 km
Hind 20 inimest 70 EUR