Laari metsanduslik õpperada (3,7 km)

15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Õpetlik 3,7 km pikkune rada metsahuvilisele, kus on „puust ja punaselt“ selgeks tehtud puidu tihumeetri ja ruumimeetri mõiste, saab teada, mida kujutab endast männi geenireservmets ja mis puud on plusspuud ning tutvuda laane- ja palumetsatüüpidega.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres.
VarustusÕpperajal infoalused, rada on läbitav ka autoga.
Matkavõimalus Teisel pool raudteed paikneb Kiidjärve kuklasterada.
VaatamisväärsusedMänni geenireservimetsad, plusspuud, ebatsuuga ja lehisepuistud, 17 metsanduslikku huvipunkti.
Marjad-seenedMustikad, seened
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtPõlvamaal, Laari vahtkonnas, Kiidjärve-Koorvere teest lõuna suunas. Objekt nr 6 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve peale. Sõita umbes 2,5 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138) kuni Kiidjärve raudteeületuskohani. Sealt keerata paremale raudteega paralleelselt kulgevale teele ja sõita edasi, majade vahelt läbi, umbes 500 m kuni raja alguse stendini.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.129520
pikkuskraad: 26.992139
L-EST 97 x: 6447092 y: 676232