Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada   (2,2 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada asub Luitemaa looduskaitsealal ja on ringikujuline, 2,2 km pikkune ning osaliselt laudteega kaetud. Selle läbimiseks rahulikus tempos kulub 1,5-2 tundi. Rada lookleb läbi Tolkuse raba, üle liivaste luidete, mida katab valgusküllane palumännik ja jõuab Tornimäele. Mäe keskel asub 18 meetri kõrgune vaatetorn, mille vaateplatvormilt avaneb suurepärane vaade ühelt poolt Häädemeeste rannaniidule ja Pärnu lahele ja teiselt poolt Tolkuse rabale.
Telefon505 8242, Kabli looduskeskus
E-postkabli.looduskeksus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedkohti 10 autole või 3 bussile
VarustusRaja alguses on suur kaitseala tutvustav infotahvel, keskmise raskusega rada on ringikujuline ning osaliselt kaetud laudteega. Tutvustavad infotahvlid eesti ja inglise keeles, vaatetorn, kuivkäimla.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRannametsa luited, Tolkuse raba, Timmkanal ja selle paljand, Luitemaa looduskaitseala. Baltimaade kõrgeimal luiteharjal on vaatetorn, kust avaneb suurepärane vaade lähiümbrusele. Rada viib raba suurima laukani, kus kasvavad teiste hulgas väike vesiroos, ubaleht ja väike vesikupp. Laudteel liikudes võib näha nii huulheina, nokkheina, tupp-villpead kui ka erinevat värvi turbasamblaid.
Marjad-seenedmustikad, seened (männiriisikad)
Talvine kasutusAutoga pääseb parklasse, õpperajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoSoovi korral on matkajatel võimalus jalgu puhata, lõket teha ja keha kinnitada teisel pool maanteed asuvas Tõotusemäe lõkkekohas.
AsukohtHäädemeeste vallas, Pärnumaal. Raja algus Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 162 km asuvast parklast infotahvli juurest.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 162 km kuni parklani. Parkla vasakul pool on infostend, mille juurest algab rada.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.134570
pikkuskraad: 24.511862
L-EST 97 x: 6443838 y: 530153