Elistvere õpperada (2 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Loomapargist lähtuv edasi-tagasi käimistega kokku umbes 2 km pikkune rada sobib mõnusaks jalutuskäiguks loomapargi külastajale. Järveni on rada kasutatav ka ratastooliga. Rajal saab tutvuda kohapealse elustikuga, abiks teabetahvlid ja vaateplatvormid, järve-äärses vaatetornis linnuteave.
Telefon676 7495, Elistvere looduskeskus
E-postelistvere.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedloomapargi parkla - 30 autot
Varustus350 m invalaudteed, 600 m tavalaudteed, vaatetorn, 2 vaateplatvormi, paadisild, 2 suuremat ja 6 väiksemat teabetahvlit, vaatetornis linnutahvlid
Telkimisvõimalus lähedalasuvas Elistvere lõkkekohas
Invavõimalus invalaudtee vaatetornini (ratastooliga vajalik saatja)
Vesi joogivett saab loomapargi lahtioleku aegadel hoonest
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsusedjärve-äärsed elustikukooslused, linnurikas Elistvere järv
LisainfoVooremaa MKA, kaitseala vetel on lubatud sõita mootorita ujuvvahendiga.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine on lubatud ainult ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Rohkem kui 75 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ja maastikusõidukiga sõitmiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt (Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioonist).
AsukohtElistvere küla, Tabivere vald, Jõgevamaa
Kohalesõitmise õpetusSõita Tartust 12 km Jõgeva suunas, seal pöörata paremale (teeviit Elistvere loomapark 10) ja sõita Elistvere külla. Tallinnast tulles sõita Jõgevale, sealt Tartu suunas Tabivereni, kus pöörata vasakule (teeviit Elistvere loomapark 6) ja sõita Elistvere külla, algus loomapargis ilvese aediku tagant.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.5762472
pikkuskraad: 26.688025
L-EST 97 x: 6496049.2 y: 656336.8