Tartu-Jõgeva puhkeala

Tartu-Jõgeva puhkeala paikneb Tartu- ja Jõgevamaal. Tartu lähikonnas saab nautida mõnusat vee-äärset puhkust Pangodi järve ümbruses ja tutvuda linnueluga Ilmatsalu lähikonnas. Elva piirkonna objekte majandab ja arendab lepingu alusel Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus. Nädalalõpupuhkuseks sobib iseäranis hästi Jõgevamaal paiknev Saare ja Kaiu järvede piirkond oma vaheldusrikka maastiku, järvede ning marja- ja seenerikaste männimetsadega. Kindlasti väärib külastamist suursuguse Alatskivi lossi lähikond ja kaunil Vooremaal paiknev Elistvere loomapark, mis pakub võimalust lähemalt tutvuda metsloomade elu-oluga. Põhjalikult rekonstrueeritud endises Elistvere kauplusehoones asub nüüd nii uuendatud sissepääs Elistvere loomaparki kui ka loodushariduslikku tegevust korraldav Elistvere looduskeskus. Puhkeala ulatus ja peatuskohtade rohkus pakub avastamisrõõmu igale loodusesõbrale. Erinevaid puhkekohti ja vaatamisväärsusi seovad mitmed loodus- ja rattarajad.

Asukoht
Jõgeva- ja Tartumaa
Magnet
Linnalähedane mets. Kaiu ja Saare mõhnastiku ning Vooremaa vaheldusrikas maastik. Mitmekesise elustikuga veekogud ning marja- ja seenerikkad metsad. Alatskivi ja Elistvere mõisapark. Elistvere loomapark.
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, pikniku pidamine, telkimine, kalastamine, marjade ja seente korjamine, loodusharidus, loomapargi külastus.
Teave
RMK Elistvere teabepunkt

tel 676 7030, 5346 5030, 525 3395

e-post elistvere.looduskeskus@rmk.ee

aadress Elistvere küla, Tabivere vald, 49103 Jõgeva maakond
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaameti Lõuna regioon
+372 730 2240; louna@keskkonnaamet.ee
Partnerid
Aktiivseid puhkusevõimalusi RMK Tartu-Jõgeva puhkealal vaata RMK partneri Matkajuht OÜ koduleheküljelt

Siin asuvad:

Looduskeskus Elistvere looduskeskus
Lõkkekoht Jõemõisa lõkkekoht, Tammeluha lõkkekoht, Kaiu järve lõkkekoht, Mütsiga männi lõkkekoht, Uuetee lõkkekoht, Kõrgekalda lõkkekoht, Määrumäe lõkkekoht, Kärgandi lõkkekoht, Tenno lõkkekoht, Lagle lõkkekoht, Tiksoja lõkkekoht, Kukeseene lõkkekoht, Kalamehe lõkkekoht, Pangodi lõkkekoht, Papi lõkkekoht, Piiri lõkkekoht, Sihi lõkkekoht, Palumägede lõkkekoht, Hundissaare lõkkekoht, Siimusti lõkkekoht, Elistvere lõkkekoht, Tähemaa lõkkekoht, Kassinurme lõkkekoht
Matkarada Pikksaare matkarada (1 km), Palumägede matkarada (1 km), Tammeluha matkarada (3 km), Ilmatsalu-Kärevere linnutee matkarada (3,5 km), Tiksoja matkarajad (1+2 km), Jõemõisa matkarada (0,5 km), Alatskivi matkarada (4,5 km), Padakõrve matkarada (3,6 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Oostriku-Elistvere (76 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Elistvere-Kantsi (80 km)
Metsaonn Kukemetsa metsaonn
Muu Elistvere loomapark
Puhkekoht Särgjärve tee puhkekoht, Prossa järve puhkekoht
Rattarada Kaiu rattarada (45 km), Selgise rattarada (30 km), Koseveski rattarada (20 km), Ilmatsalu rattarada (7,5 km), Tüki rattarada (7 km)
Teabepunkt Saare teabepunkt, Elistvere teabepunkt
Telkimisala Pangodi telkimisala
Vaatetorn Raigastvere vaatetorn
Õpperada Saare järve õpperada (3,5 km), Elistvere õpperada (2 km)