Oandu taimetarga rada (1 km)

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
Taimetarga rada on otsekui looduslik botaanikaaed. Üllatav, kui palju erinevaid taimi mahub ühele kilomeetrile! Sügisel kasvab raja äärde vabaõhu-seenenäitus. Mõnel aastal saab siin näha kuni kuutkümmet liiki seeni. Siin on mõnus ja turvaline ka lihtsalt jalutada.
Telefon+372 676 7010
+372 329 5555
E-post info.oandu@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla 2  bussile või 10 sõiduautole
VarustusRada on tähistatud rohe-valgete viitadega, kirjaga TAIMETARGA RADA. Rajal on 27 infotahvlit eesti ja inglise keeles. Paisjärve kaldast viivad alla trepid ja veetaimestikku saab vaadata laudrajalt. Raja ääres on pinke, laud-pinke ja katusealuseid.
Vaatamisväärsused Vanad heinaküünid ja endised metskonna hooned, milles on näitused (avatud külastuskeskuse lahtioleku ajal). Taluaia peenrad vanade lille- ja aedviljasortidega, Jääkelder näitusega „Metsa apteek ja toidusahver“
Telkimisvõimalus Telkimise ja lõkke tegemise võimalus on raja läheduses asuval Oandu telkimisalal. Samas asub ka Oandu külastuskeskus.
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada lookleb üle lillerohkete muruplatside jõe kaldale, kaldast alla veepiirile, siis mööda heinamaad ja metsaserva mudasele jõeluhale, sealt looduslikule niidule ning läbi hämara metsaaluse tagasi looduskeskuse õuele. Raja kõrvale jääb mõisaaegne jääkelder, kus on näitus „Metsa apteek ja toidusahver“ ning taluaia taimede peenrad vanas õunaaias endisaegsete lille-, köögivilja- ja maitsetaimesortidega. Lisaks taimekooslusi ja taimi tutvustavatele tahvlitele on Oandu paisjärve kaldal 5 infotahvlit kahepaiksetest ja kiilidest, mis näitavad eraldi ka Lahemaal elutsevaid liike. Kui satud siia kevadel, saad kuulda konnade pulmalaulu.
LisainfoSiit saad alla laadida raja infolehe, kliki siin.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis. Tutvu külastusele kehtivate piirangutega.
AsukohtRada algab Oandu külastuskeskuse parkla juurest ja teeb ~1 km pikkuse ringi külastuskesuse juures ja Oandu paisjärve kaldal.
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva mnt (tee E20) 73. kilomeetril, Viitnal, pöörata vasakule (viit "Võsu 17 km"). Edasi sõita 6,5 km mööda Viitna-Võsu mnt kuni Palmse külani, kust pöörata paremale Sagadi suunas (viit "Sagadi 6 km"). Edasi sõita mööda Palmse-Sagadi teed, ületada Rakvere-Haljala mnt (viit "Sagadi mõis 2,5 km") ja sõita edasi kuni Sagadi mõisani, kust pöörata vasakule (viit "Altja kaluriküla 5 km"). Edasi sõita 3 km mööda Sagadi-Altja teed ja mööduda Oandu telkimisalast. 150 m pärast näete tee ääres tahvlit „Oandu looduskeskus“, mille juurest keerab tee paremale. Parkla koos infostendidega on sissesõidutee ääres vasakul.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.565011
pikkuskraad: 26.101993
L-EST 97 x: 6604919.3 y: 618814.7