Elistvere Valge ÖÖ - Maailma loomine

„Maailma loomine“ on „Valgete ööde“ festivali sarjas juba viies. Seekordse sündmuse toimumispaigaks oleme valinud Elistvere mõisapargi, et tuua imeline valguskunst ka Jõgeva- ja Tartumaa inimestele lähedale. Mõisapark, mis rajati Elistverre 18. sajandi lõpul ja 19. sajandi algul, on rajatud inglise stiilis. Omal ajal kuulus see kümne kaunima maapargi hulka Eestimaal. Valgusinstallatsioonide vahel kulgemine on seega kulgemine ajaloolistel maastikel.

2022 programm kannab nime „Maailma loomine“.
Eesti taasiseseisvumise päeval toimuva valgusfestivaliga teeme kummarduse meie esivanemate julgusele luua meile just see maailm, milles elame. Nende julgus on viinud meid vabaduseni, mida nii kõrgelt hindame, ent oleme selleni jõudnud läbi keeruliste sündmuste. Ka täna asume maailma loomise olukorras – taaskord tuleb luua uut. Selleks pole paremat viisi, kui minna tagasi oma juurte juurde ja tuua kokku soome-ugri, eesti ja ka ukraina pärimusmuusikud. Meil tuleb leida üles vana tarkus, millega uut maailma taasluua.

Tule vaata, kuidas valguskunstnikud mängivad valguse, varju ja värvidega, kuidas park saab täis liikuvaid, kõnelevaid pilte ja kuidas see loob uutmoodi emotsioone ja tähendusi. Muusikalised etteasted paeluvad oma pärimusmuusika sõnumite ja tunnetusega leides üles meie hingesoppides peituvad soome-ugri juured. Mõjusaks aktsendiks lisame pisut ka Ukraina ja Jaapani geneetikat.

Muusikalist kosutust pakuvad:
EVA MITREIKINA(Ingeri-Soome / Eesti / Ukraina)
TREPP - (Anna Makeev / Marimaa, Sakiko Ishii / Jaapan)
AR-GOD- (Maria Korepanova, Anna Lebedeva / Udmurdi, Toivo Sõmer / Eesti)
RUSLAN ja RUTE TROCHYNSKYI - (Eesti / Ukraina)
SANDER MÕLDER - (Eesti)
MARI KALKUN - (Eesti)

Kehakinnituseks on avatud kohvikud, mis pakuvad söögi- ja joogipoolist.

Selleks, et kõik saaksid nautida sünnipäevakooki, palume oma tulek registreerida siin!

Üritus on tasuta!


Tule koos pere ja sõpradega!

Augusti sumedad ööd vajavad särtsu, mida pakume „Valge öö“ festivalil!