Pool päeva tööd, pool puhkust 24.07

10. matkapäev tõi taas ligi 30 km rattasõitu. Tagumikud on juba nii valusad, et nurina peale enam energiat ei kulutata. Matkatee kulges läbi Kilingi-Nõmme ja poolel distantsil sai kohalikus kohvikus luksuslikult keha kinnitada.

Ööbimispaika Rae järve ääres jõudsime õige varakult, pool päeva sai sisustada meelepäraste aktiivse puhkuse elementidega – kalapüük, jaht, vesijalgratas, kanuu, fotojaht, söögivalmistamine.

Jarek suundus kaameraga jahipukki metssigu pildistama. Gerli, kes pole kunagi metsikuid põrssaid näinud, läks talle mõne aja pärast järele. Kuna sead olid julged ja emist läheduses polnud, tuli Jarek pukist alla ja hakkas söödaplatsi poole hiilima. Ta jõudis loomadele juba üsna lähedale, kui kuulis äkki selja tagant, kuidas keegi pukki ronib. Olevat päris kõhe tunne olnud.

Hannes ja Tiit seevastu võtsid ette päris jahi. Loomi oli aga laskeulatuses nii palju, et südametunnistusega jahimees Hannes otsustas paugu tegemata jätta – see oleks nagu lõbustuspargis voolu välja lülitamine.

Kalamehed ja -naised seevastu püüdsid kogu hingest, aga kätte ei saanud midagi. Vaid Julia lanti käis korraks keegi näksamas.

Koos Margitiga on meie menüüsse naasnud gurmeetoidud, tänagi valmistas ta lõkkel grillitud ja marineeritud paprikaid, mis olid nii head, et keegi ei julgenud juurde võtta – et kõigile ikka jätkuks.


Vaata pilte!

Esimese matka blogi

RMK matkatee avati 15. juulil 2012, mil startis esimene matkaseltskond. Matkajate tegemisi sai jälgida siinse blogi vahendusel, mida pidas Kristjan Kaljund 11 matkapäeva jooksul.

Esimese matka ajakava

Esimene matkaseltskond

Pildigalerii