Ajalooretk Kiidjärvel

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Kiidjärve on väga rikkaliku ajalooga ning ka looduse poolest kaunis kant, esimesed kirjalikud teatead pärinevad Kiidjärve (Kidierve) kohta 1521. aastast. Toome pisku selle kandi ajaloost, loodusest ja kuulsustest teieni läbi iseseisva nutimängu. Retkel on 18 huvipunkti, kus saab teadmisi mõisaaegsete hoonete (veski, ait-kuivati, mõisavalitseja hoone jne), siinse looduse ja ajaloolise kiviristi kohta. Ka viib retk tuntud laulja Kalmer Tennosaare mälestuskivini, tema isikliku arhiivinurgaga saab tutvuda raamatukogus lahtiolekuaegadel. Vastamisel on ette antud valikvastused, iga punkti lõpus on edasiliikumise juhend. Mäng algab külastuskeskusest, sealt saab ka rajakaardi.
Oodatud on nii perekonnad, sõpruskonnad kui ka suuremad grupid ning klassid!

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138). 0,6 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Retkel kasutatakse isiklikke nutitelefone (vajalik laetud aku ja GPS), retk toimub iseseisvalt, ilma retkejuhita. Vajalikud juhised retke alustamiseks leiab külastuskeskuse juures olevalt mängu tutvustavalt tahvlilt, kaardi saab keskusest. Teekond on ca 3km pikk, kulgeb osaliselt ka teedel, liigu seal ettevaatlikult.

Omadused:


Teemad Pärandkultuur
Sihtrühm 4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
Täiskasvanud
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurusEi ole piiratud
Kestusca 2 tundi
Raja pikkusca 3 km
HindTasuta
Nutiseadme tugi Jah