Jäälind – Taevaskoja pärl

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Tule külla ja saa teada, kes on see silmatorkava välimusega raskesti märgatav linnuke.
Tema elukorraldus, toitumisviis ja pereelu on sama huvitav, kui tema värvikirev sulerüü. Kus ja millal teda kohata võib, miks ta on kaitse alla võetud, kes on ta vaenlased? Kõigest sellest vestleme programmi käigus. Külastuskeskuses vaatame põnevaid filmiklippe ja teeme ka jalutuskäigu Ahja jõe ääres, kus otsime jäälinnu pesapaiku. Hea õnne korral võime ka „kalurite kuningat“ ennast vilksamisi näha.

Toimumiskoht: Kiidjärve külastuskeskus ja Ahja jõe kallas

Seos õppekavaga

Loodus- ja keskkonnakaitse. Meelte kasutamine mängulises ja uurimuslikus tegevuses. Maastikuvaatlus. Jõgi ja selle osad. Kodukoha loodus. Jõgi elukeskkonnana. Jõgede tähtsus. Jõgede elustik. Paikkonna legendide tundmine.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 0,6 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided ja jalanõud. Piknikupidamise võimalus keskuse juures asuvas lõkkekohas, pikniku soovi korral oma eine kaasa võtta.

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee ; tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2 tundi
Hind20 inimest 70 EUR