Majaprogramm "Mõisa sepikojast külastuskeskuseni"

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Majaprogrammi käigus tutvustame põhjalikumalt Kiidjärve külastuskeskust ja selle lähiümbrust. Lähme mõtetes tagasi mõisa-aega, mil siin asus mõisa sepikoda, jalutame sillalt uudistama Eesti üht vanimat ja võimsaimat vesiveskit ning pajatame lühidalt parkla vastas asuvast kunagisest mõisa kõrtsist. Keskuse kaunid seinamaalingud on taustaks Taevaskodade lugudele ja legendidele, metsatoa seintelt leiab kuklaste ohud, veetoa seintelt aga Ahja jõega seotud kalad, loomad ning linnud. Tutvume lähemalt ka näitusega. Nautides maja ülemisel korrusel maalilist vaadet uhkele Kiidjärve vesiveskile ning Ahja jõele kuulete samal ajal põnevaid fakte imeilusast “lendavast kalliskivist” ehk jäälinnust, keda hea õnne korral saate ka aknast vaadelda.
Juhendame teid erinevates majasisestes tegevustes: kalapüük “Ahja jõest” ja nende määramine, kuklasepesa elanikega tutvumine, looma- ja puuliikide mõistatamine, ristsõnade lahendamine, loodusklippide vaatamine, raamatute uurimine ning looduspuhkuse võimaluste avastamine.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 0,6 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

info.kiidjarve@rmk.ee ; telefon 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Pärandkultuur
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
Täiskasvanud
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurusKuni 25 inimest
Kestus1-1,5 tundi
Raja pikkus0,7 km
Hind30 EUR/grupp