Seljakotiprogramm-Loodusesõbrad metsas ja majas

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Seljakotiprogramm annab õpetajale/grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks külastuskeskuse poolt välja töötatud radade voldikuid ja kaarte. Programm algab juhendamise ja loodusega tutvumisega Kiidjärve külastuskeskuses, sealt edasi suundutakse omal käel Roiupalu õpperajale, kus on imelised vaated Ahja jõele ja liivakivipaljanditele, „korgikuusk“ ja rekordmänd ning pisiimetajaid tutvustavad pakujoonised ja infotahvlid.

Programmi eesmärk on anda võimalus loodust märgata, õppida kaarti lugema ja looduses käituma, arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning samas ka arvestama oma kaaslastega grupis.

Päevakava

  • Grupijuht/õpetaja saab külastuskeskuse juhendajalt õpperaja kaardi, programmi vahendid ja töölehed (erineva raskusastmega) ning juhised nende kasutamiseks. Külastuskeskuse juhendaja tutvustab grupile külastuskeskust ja programmiga seotud ekspositsiooni.
  • Metsaretk oma grupijuhi/õpetaja juhendamisel (märgistatud õpperajal), töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt programmile.
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine lõkkeplatsil. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel Kiidjärve külastuskeskusest.
  • Kui programmikomplektis on külastuskeskuse vahendeid (luubid, kompassid, määrajad vms), tagastatakse need enne lahkumist.

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu või soovib minna rajale omal käel kasutades külastuskeskuse vahendeid.
Vajalik eelnev registreerumine!

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee, tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurusEi ole piiratud
Kestus2-3 tundi
Raja pikkus2,5 km
HindTasuta