Seljakotiprogramm - Loodusesõbrad metsas ja majas

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Seljakotiprogramm annab õpetajale/grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks külastuskeskuse poolt välja töötatud töölehte, vahendeid ja raja kaarti. Programm algab juhendamise Kiidjärve külastuskeskuses, sealt edasi suundutakse omal käel Roiupalu õpperajale, kus on imelised vaated Ahja jõele ja liivakivipaljanditele, „korgikuusk“ ja rekordmänd ning pisiimetajaid tutvustavad pakujoonised ja infotahvlid.
Programmi eesmärk on anda võimalus loodust märgata, õppida kaarti lugema ja looduses käituma, arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning samas ka arvestama oma kaaslastega grupis.

Toimumiskoht: Kiidjärve külastuskeskus, Roiupalu õpperada

Päevakava

• Grupijuht/õpetaja saab külastuskeskuse juhendajalt õpperaja kaardi, programmi vahendid ja töölehed (erineva raskusastmega) ning juhised nende kasutamiseks. 
• Metsaretk oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel (märgistatud õpperajal), töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt programmile.
• Kui programmikomplektis on külastuskeskuse vahendeid (luubid, kompassid, määrajad vms), tagastatakse need enne lahkumist.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 0,6 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Seljakotiprogramm on abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu või soovib minna rajale omal käel kasutades külastuskeskuse vahendeid.
Vajalik eelnev registreerumine!

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee, tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduskaitse
Looduses liikumine
Sihtrühm Kõik vanuserühmad
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurusEi ole piiratud
Kestus2 tundi
Raja pikkus3,2 km
HindTasuta