Kütioru matkarada (9,6 km)

Võrumaa, Haanja looduspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
9,6 km pikkune rada algab Kütioru mäesuusakeskuse lähedal olevast parklast. Rada on väga vaheldusrikas, maastik küllaltki järsk ja raske. Seetõttu tuleks raja läbimiseks varuda neli-viis tundi. Rada on väljatöötatud nii, et matkaja saab parima ülevaate Eesti suurimast ja võimsamast ürgorust – Kütiorust, tutvub vanade veskikohtadega ja teiste pärandkultuuriobjektidega. Kütioru nõlvadel metsas on enam kui sajandivanuseid kuusikuid ning haruldaselt jämedad ja kõrged haavapuud.
Telefon+372 501 9564
E-postpahni.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkida on võimalik Kütioru mäesuusakeskuse juures või matkaradade alguspunktis, ruumi kuni 8 autole.
VarustusRada algab Kütioru mäesuusakeskuse lähedalt ja see on varustatud puidust suunavate viitadega ja loodust ning kultuuripärandit tutvustavate infotahvlitega. Raja alguspunkti lähedal on lõkkekoht, mis on varustatud grillimisrestiga.
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedEesti suurim ja võimsaim ürgorg, uhtorud, vanad veskikohad, töötav jahuveski ja muistne ohverdamispaik
LisainfoParkla Kütioru mäesuusakeskuse juures on lumest lahti lükatud. Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub Haanja looduspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (Võru kontor tel. +372 786 8360, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
FailidKütioru matkaraja trükis on välja antud Riikliku Looduskaitsekeskuse poolt 2008.a. Lae PDF.
AsukohtVõru/Lasva vallas, Võrumaal.
Kohalesõitmise õpetusSõita Võrust Luhamaa suunas (tee nr 2, E263), kuni Tootsi bussipeatuse lähedal näitab vasakule suunaviit „Kütioru matkarada 3 km“. Sama teed pidi jõuate ka Kütioru mäesuusakeskusesse. Keerata viida suunas ja sõita otse mööda asfaltteed, mis hiljem läheb üle kruusateeks (2,6 km), kuni jõuate paremat kätt olevate mäesuusakeskuse hooneteni. Seal on parkla ja matkarada tutvustav kaart. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.78751
pikkuskraad: 27.14706
L-EST 97 x: 6409457.1 y: 687134.7