Neljateeristi õpperada (3 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Umbes tunniajalist jalutuskäiku pakkuv vaheldusrikas rada jääajast pärinevate astangute ja allikaliste soolapikeste vahel.
Telefon676 7499, Ristna looduskeskus
E-postristna.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused1 suurele või 3 väikebussile või 5 sõiduautole õpperaja infotahvli esises parklas.
VarustusRajal on 2 suurt ja 8 väikest infotahvlit. Puidust nooleviidad ja sinised rajalindid, redel ronimiseks üle Mägipä rändrahnu. Purre, laudrajad.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada kulgeb Kõpu poolsaare põhjarannikul, 8000 a vanuse rannaastangu ja nüüdisranna vahelistes metsades. Möirasoo on väike rannaastangualune lubjarikas allikasoo, mille kohta on mitmeid nimelegende. Kohata võib soojemast kliimaperioodist pärit kaitsealust jugapuud. Mägipe rändrahn ja rannas Süllasoo Jaanikivi on mälestusmärgid jääajast.
Marjad-seenedmustikad, seened
Lisainfotelkimise ja lõkketegemise võimalus Mägipä telkimisalal, rada möödub Kalurikoja metsaonnist.
PiirangudRada asub Kõpu looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtKõpu looduskaitsealal, Kõpu poolsaare põhjapoolsel küljel, Mägipää külast u 1 km kaugusel metsas. Puhkeala kaardil objekt nr 23
Kohalesõitmise õpetusKärdla suunalt tulles suunab 50 m enne Kõpu bussipeatust viit paremale Kalurikoja metsaonni ja Mägipä telkimisalani. Sõiduteelt parklani on 2,5 km kruusakattega külateed. Raja algus nõlva all telkimisalani viiva tee ääres.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.92555
pikkuskraad: 22.22201
L-EST 97 x: 6533180.3 y: 397607.1