Hirmuste õpperada (1,3 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada saab alguse Hirmuste telkimisalalt ja kulgeb vanas loodusmetsas üle metsastunud luidete ja läbi lodulepiku. Tagasiteel piki rannikut saab imetleda merevaateid. Rada sobib läbimiseks jalgsi.
Telefon676 7499, Ristna külastuskeskus
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedHirmuste telkimisala parklas kohti 10 autole või 3 väiksemale bussile
VarustusRada kulgeb Kõpu looduskaitsealal Hirmuste telkimisala vahetus läheduses ja on varustatud puust suunavate viitadega. Rada algab ja lõppeb telkimisalal oleva infotulba juures, kus on olemas ka raja skeem. Aega raja läbimiseks kulub 30-40 minutit, vaatamisväärsusi tutvustavad 6 infoalust.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada tutvustab vana loodusmetsa elu, looma- ja taimeliike.
Marjad-seenedmustikad ja seened
Lisainfotelkimise ja lõkketegemise võimalus Hirmuste telkimisalal
Piirangudasub Kõpu looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtÕpperada algab Hirmuste telkimisalalt, mis asub Kõpu poolsaare põhjapoolsel küljel, Hirmuste külast u 1 km kaugusel mere ääres. Objekt nr 26 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusKõpust Ristna poole sõites keerata Suurepsi bussipeatusest paremale ja hoida ristmikul vasakule. Hirmuste külavahele jõudes suunab viit telkimisalale, kust õpperada alguse saab.
Suurema bussiga tulijad peavad bussi jätma Hirmuste külatee äärde.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.941417
pikkuskraad: 22.131501
L-EST 97 x: 6535088 y: 392445