Kärdla-Tõrvanina matkarada (5,5 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
5,5 km pikkune matkarada sobib pikemaks puhkepäevaseks jalutuskäiguks. Ühesuunaline rada kulgeb läbi mitmesuguste metsa- ja rannikukoosluste.

NB! Kärdla-Tõrvanina matkarada ei ole ette nähtud jalgrattaga ega mootorsõidukiga läbimiseks.
Telefon676 7499, Ristna looduskeskus
E-postristna.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalusedparkla on Kärdlas Tiigi tn lõpus, kust rada algab ja Tõrvaninal
VarustusRada kulgeb mööda rannaäärt Kärdlast Tõrvaninale, on tähistatud suunaviitadega ja sobib matkamiseks igal aastaajal. Märgi ja vesiseid kohti aitavad ületada laudteelõigud. Raja läbimiseks kulub 2-3 tundi, suvel läbitav kuiva jalaga. Rajal 3 suurt infotahvlit rajaskeemi ja Hiiumaa puhkeala kaardiga ning 5 huvipunkti. Raja ääres Autobaasi lõkkekoht, kust on võimalik ringiga Kärdlasse tagasi kõndida. Raja lõpus Tõrvanina telkimisala ja kaunis liivarand supluseks.
Telkimisvõimalus telkida saab Tõrvanina telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Vesi Vett saab kaasa võtta Tiigi tn lõpus asuvast arteesiaallikast. Torust voolav vesi on joogikõlbulik.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedLiikumine mere ja metsa piirimaal on huvitav, sest toimub pidev suletud ja avatud maastiku vaheldumine. Kärdlast Taresteni jääb raja ja mere vahele karjatatav rannaniit, kus rände ajal võimalus jälgida rändlinde.
Marjad-seenedmustikad, pohlad, seened
AsukohtRada algab Kärdlas, Tiigi tn lõpus. Objekt nr 10 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusRaja läbimist on võimalik alustada Kärdlast Tiigi tn lõpus asuvast parklast või Lehtma tee äärde jäävast Tõrvaninalt.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.000912
pikkuskraad: 22.725023
L-EST 97 x: 6540914 y: 426730