Taevaskodade matkarada (3 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada on sobiv metsapuhkuseks koos ilusate vaadete ja rohkete treppidega. Osa rajast sobib ka liikumispuuetega inimestele. See 3 km tähistatud ringikujuline matkarada juhatab teelolija maalilistele paljanditele  ja loodusjõudude ürgsete vaadeteni ning lisaks legendide, muistendite ja filmi maailma.
Telefon+372 676 7122
E-postkiidjarve.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimine kuni 30 autole.
Varustusmatkarajal infotahvlid, järsakupiirded, sillad, trepid
Telkimisvõimalus lähim võimalus telkida ja lõket teha on Suurest Taevaskojast jalgsi liikudes umbes 1 km kaugusele jäävas Otteni lõkkekohas.
Invavõimalus ratastooli ja lapsevankriga võimalik liikuda mööda kruusakattega teid kuni Väike Taevaskojani.
Matkavõimalus Saesaare paisu juurest kulgeb Ahja jõe mõlemal kaldal Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve 11,8 km pikkune matkarada ja Suur Taevaskojast saab matkata Otteni vesiveskini ja jõe teiselt kaldalt Taevaskotta tagasi. Samuti kulgeb läbi Taevaskodade RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
VaatamisväärsusedSuur Taevaskoda, Väike Taevaskoda, Emaläte, Neitsikoobas, Salakuulajakivi, Savimägi, Ahja jõgi
Marjad-seenedmustikad, seened
Talvine kasutusTee parklani ja parkla lahti lükatud, matkarajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoEmalätte juurest ülesminev trepp on remonditud ja külastajatele avatud. Tugeva tuule ja vihmaga seda rajalõiku kasutades palume olla ettevaatlikud, kuna võib esineda varinguoht.
Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjadega siin. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada Keskkonnaametiga ja RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaameti Lõuna regioonist (tel. +372 799 0900 – Räpina kontor, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPõlvamaal, Saesaare-Taevaskoja piirkonnas.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas, 6 km enne Põlvat keerata vasakule Taevaskoja suunas. Sõita Kanariku-Kiidjärve teed mööda (tee nr 18146) 3,5 km. Sõita läbi Taevaskoja asula, kuni enne Saesaare bussipeatust näitab paremale viit Taevaskotta. Sealt sõita veel umbes 400 m, kuni jõuategi Saesaare parklasse.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.115161
pikkuskraad: 27.047495
L-EST 97 x: 6445641 y: 679563