Laho metsaonn

Metsade rüppe peitunud looduspuhkuse veetmise koht kauni Lahojärve kaldal. Alal metsaonn ja telkimisega lõkkekoht, metsaonnis puudub küttekolle.
Telefon+372 676 7122
E-postkiidjarve.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMetsaonn
ParkimisvõimalusedParkimine 4-5 autole
Varustus Metsaonnis puudub küttekolle. Lõkkekoht grill-restiga lõkkease, laud-pingid katusega, pingid, puukuur, kuivkäimla.
Telkimisvõimalus lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht on
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvOnn mahutab 4 inimest.
Marjad-seenedmustikad, pohlad, seened
LisainfoMetsaonn on looduses liikujatele kasutamiseks tasuta, järgi palun igaüheõiguse põhimõtteid. Täpsemat teavet harrastuskalapüügi kohta saad siit.
PiirangudJärve elupaiga kaitseks on moodustatud Lahojärve hoiuala, mis kattub järve veealaga. Hoiuala kaitsekord tuleneb eeskätt looduskaitseseadusest. Järve kaldal on 50 m laiune piiranguvöönd, kus on keelatud mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks määratud teid ning maastikusõidukiga sõitmine. Järvel tohib kasutada vaid sisepõlemismootorita veesõidukeid. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaameti Lõuna regioonist (tel. +372 799 0900 – Räpina kontor, e-post louna@keskkonnaamet.ee)
AsukohtLahojärve kaldal, Mooste vallas, Põlvamaal
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Räpina mnt Säässaareni, mis asub Tartu poolt tulles umbes 1 km enne Moostet. Säässaares näitab paremale RMK viit „Laho lõkkekoht“. Keerata viida suunas ja sõita veel umbes 1,5 km, kuni paistma hakkab järv. Sealt keerata paremale (olemas viit) ja sõita veel umbes 200 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.148301
pikkuskraad: 27.137412
L-EST 97 x: x: 6449572 y: y: 684684