Kividemaa rattarada (57 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rattarada kulgeb Noarootsi ja Nõva maadel, võimalik läbida lühem variant  30 km ja pikem 60 km, rada kulgeb erineva ettevalmistusega teedel (must ja kruusakattega ning pinnaseteedel). Rattal läbitakse tiheda  asustusega uusasum  Spithami –Põõsaspea ümbruses, tunnetatakse Rooslepa  rahulikku elurütmi ja  rootsipärasust, ollakse iseenda, metsa ja rahnudega üksikutel metsateedel.
E-postnova.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
Parkimisvõimalusedkohti 2 bussile, 15 autole
VarustusRada on kohaldatav ka automatkaks. Suundub lääne poole Spithami poolsaarele, sealt mööda metsateid Dirhami, läbib Rooslepa küla (bretsad) ja Tuksi küla. Rada pöördub sealt metsa ja läheb Saunamaalt läbi Veskijõeni. Suurele teele jõudnud, pöördub rada lõunasse ja suundub Küremaale.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedTee äärde jääb arvukalt rändrahne ja Neugrundi meteoriidikraatrist pärit bretsasid.
AsukohtNõva vallas Läänemaal. Rada algab looduskeskuse juurest. Puhkeala loodusradade kaardil objekt nr 4.
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Suunaviit küla keskel näitab paremale "RMK Nõva looduskeskus". Rattarada algab looduskeskuse õuelt.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.208178
pikkuskraad: 23.624062
L-EST 97 x: 6563365 y: 478524