Harku metsa loodusrada (8 km)

15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Rada tutvustab Harku luitestikku, erinevaid metsa- ja sootüüpe ning Harku mõisa koos liigirikka mõisapargiga. Rajakirjeldused on koostanud Martin Suuroja. Rada on ringikujuline ja jõuab lõpuks alguspunkti tagasi, olles läbitav ka lõikudena, nt Harku mõisani. Raja läbimiseks võib kuluda 3-5 tundi.
Telefon+372 676 7842
E-postinfo.viimsi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedRaja alguses Harku metsa kirdeparkla kümnele autole, Tähetorni tänava ääres parkla 100 autole
VarustusRaja alguses on infotahvel kaardi ja üldinfoga, rajal 13 nummerdatud infoalust.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedHarku luitestik, männimets, turbasoo, laukad, Harku mõisa park
LisainfoHarku loodusraja huvipunktide kirjeldused saab alla laadida siit.
Tutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.  
AsukohtTähetorni tn ääres, Tallinna linna piiril. Harku vald, Harju maakond
Objekt nr 5 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusHarku metsa loodusrada Harku vallas algab Harku metsa kirdeservas asuvast parklast vahetult Tähetorni tänava ääres, mis jääb Kadaka tee ja Tähetorni tänava ristmikult 700 m kaugusele. Sellel ristmikul asub liinibusside nr 10, nr 20 ja nr 20A peatus, bussigraafikuid vaata siit, peatus väljumiseks on Kadaka pst (buss nr 10) või Nõva (bussid nr 20 ja 20A).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.386363
pikkuskraad: 24.627479
L-EST 97 x: 6583321 y: 535660