Oandu loodusmetsarada (4,7 km)

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada tutvustab vanu rannamoodustisi, metsa arengu erinevaid etappe, metsloomade tegutsemise jälgi.
Telefon676 7010, Oandu looduskeskus
E-postoandu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparkimistasku suurele bussile või 5 sõiduautole
VarustusRaja läbimiseks kulub veidi alla 2 tunni. Rajal on 19 huvipunkti ja infotahvlid eesti ja inglise keeles. Niiskemates kohtades kergendab liikumist ja kaitseb õrna taimkatet laudrada.
Telkimisvõimalus Telkimise ja lõkke tegemise võimalus on raja läheduses asuval Oandu telkimisalal. Samas asub ka Oandu looduskeskus-teabepunkt.
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsusedpõlismetsailmeline mets, erinevad metsatüübid, metsloomade tegutsemisjäljed
Talvine kasutusParkimistasku lükatakse lumest lahti , rajal lumetõrjet ei teostata.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis. Tutvu külastusele kehtivate piirangutega SIIN.
AsukohtRada algab Sagadi ajaloolise metskonnahoone lähedalt, Koljaku, Sagadi ja Altja teede ristumiskohast. Võsult 10 km, Sagadi mõisast 3 km ja Altjalt 2 km. Objekt nr 22 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõida 70 km Tallinn-Narva mnt pidi Narva poole, pööra vasakule Viitna- Koljaku mnt-le ja sõida 6,5 km kuni Palmse külani, kust pöörata paremale (viit "Sagadi 6 km"). Sõita mööda Palmse-Sagadi teed, ületada Rakvere-Haljala mnt (viit "Sagadi mõis 2,5 km") ja sõita edasi kuni Sagadi mõisani. Sealt pöörata vasakule (viit "Altja kaluriküla 5 km"), sõita edasi mööda Sagadi-Altja teed 3 km ja mööduda RMK Oandu telkimisalast. 150 m pärast on tee ääres tahvel „Oandu looduskeskus“, mille juurest keerab tee paremale. Parkla koos infostendidega on sissesõidutee ääres vasakul. Seal on ka loodusmetsaraja viidad.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.565661
pikkuskraad: 26.099849
L-EST 97 x: 6604988 y: 618691