Kividemaa rattarada (57 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
RMK Nõva külastuskeskuse juurest algav rattarada kulgeb Noarootsi ja Nõva maadel, võimalik läbida lühem  (30 km) ja pikem variant (60 km), erineva ettevalmistusega teedel (must- ja kruusakattega ning pinnaseteedel). Rattal läbitakse tiheda  asustusega uusasum  Spithami–Põõsaspea ümbruses, tunnetatakse Rooslepa rahulikku elurütmi ja  rootsipärasust, ollakse iseenda, metsa ja rahnudega üksikutel metsateedel.
Rada on kohaldatav ka automatkaks. Suundub lääne poole Spithami poolsaarele, sealt mööda metsateid Dirhami, läbib Rooslepa küla (bretsad) ja Tuksi küla. Rada pöördub sealt metsa ja läheb Saunamaalt läbi Veskijõeni. Suurele teele jõudnud, pöördub rada lõunasse ja suundub Küremaale.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
Parkimisvõimalused2 bussile või 15 autole külastuskeskuse parklas
Matkavõimalus Jalgrattaga, autoga või jalgsi
VaatamisväärsusedTee äärde jääb arvukalt rändrahne ja Neugrundi meteoriidikraatrist pärit bretsasid.
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtLääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 4 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Suunaviit küla keskel näitab paremale "RMK Nõva külastuskeskus". Rattarada algab looduskeskuse õuelt.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.208178
pikkuskraad: 23.624062
L-EST 97 x: 6563365 y: 478524