Salajõe õpperada (1,5 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Piki Salajõe kallast kulgeval õpperajal on võimalik tutvuda karstinähtustega - Salajõe karstivormid on tekkinud enne viimast jääaega, enam kui 13 000 aastat tagasi. Rajalt avanevad vaated Salajõe sängile ja kurisudele, mis osal ajal aastast on kuivad, kuid suurvesi paneb veed voolama ja tekitab karstijärve.
Telefon +372 506 2004
E-post info.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused 5 autole või 1 bussile kõvakattega parklas
Varustus2 infotahvlit
Matkavõimalus Edasi-tagasi rada kogupikkusega 1,5 km
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudÕpperada asub Salajõe maastikukaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
Asukoht Vedra küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetus Sõida mööda Ääsmäe-Haapsalu maanteed Linnamäele, sealt keera Riguldi suunas ja sõida 4 km. Õpperada algab paremal pool teed asuvast Salajõe puhkekohast.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.021633
pikkuskraad: 23.669721
L-EST 97 x: 6542572 y: 481030