Valgejärve loodusõpperada (6,5 km)

  • Loodusõpperaja vaatetorn on ohtlik ning ei ole kasutatav!
  • Märja ja niiske ilmaga on laudtee libe!
Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Loodusõpperada tutvustab Harjumaal Saue vallas asuvat Valgejärve maastikukaitseala ja selle ümber asuvaid loodusväärtusi. Infotahvlitel ja väikestel infoalustel on Valgejärve kujunemise kaart ja läbilõige ning metsatüüpide tutvustused. Õpperaja pikkus on 6,5 km ning selle algus ja lõpp asuvad Järveotsa järve kaldal RMK Järveotsa lõkkekohas.
Telefon+372 676 7842
E-postinfo.viimsi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused10 autole raja alguse parklas
VarustusRaja alguses on kaart ja üldinfo, rajal on 4 infoalust huvipunktide kirjeldustega, vaatetorn, laudtee, laavuga puhkekoht, lahtine lõkkekoht ja kuivkäimla.
Lõkkekoht Järveotsa lõkkekoht
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedValgejärve järv ja soo, loomade söödakohad, hundiaed, jahikantsel, allikad, tõrvapõletuse ahi
Suvine hooldusHooldussagedus: üle nädala. 
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudLoodusõpperada asub Valgjärve maastikukaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
AsukohtEllamaa küla, Saue vald, Harju maakond
Objekt nr 10 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinn-Pärnu mnt-lt Ääsmäe-Haapsalu mnt-le. Haapsalu mnt-lt (tee nr 9) sõita Ellamaale ning pöörata 500 m enne Ellamaa bussipeatust paremale. Edasi sõita viitade järgi 5 km Järveotsa järveni, kus asubki Valgejärve loodusraja algus. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.096139
pikkuskraad: 24.151917
L-EST 97 x: 6550834.5 y: 508706.8