Kevadet märkamas

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Kevad on alati oodatud ning juba talve lõpul hakkame päikesepaistelistel ilmadel tundma õhus kevade lõhna. Kui aga lumikate sulama hakkab, on õige aeg minna loodusesse esimesi kevade märke avastama. Programmi käigus uurime, mis elu elatakse kevadel taime-, looma-, linnu - ja putukariigis. Uurime lähemalt millised putukad kevadisel ajal sambla all liiguvad, millised liblikad metsa all lendavad, kes on ärganud talveunest ning kes on lõunamaalt tagasi koju lennanud.

Toimumiskoht: Roiupalu õpperada

Seos õppekavaga

Taimed. Loomad. Metsade tähtsus ja kasutamine. Bioloogiline mitmekesisus. Metsade kaitse. Maastikuvaatlus. Paikkonna legendide tundmine. Meelte kasutamine mängulises ja uurimuslikus tegevuses. Aastaajad.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule RMK Kiidjärve külastuskeskuse parkla.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided ja jalanõud. Piknikupidamise võimalus keskuse juures asuvas lõkkekohas, pikniku soovi korral oma eine kaasa võtta.

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee , tel: 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Sihtrühm Eelkool
1.-3. klass
4.-6. klass
ToimumisaegKevad
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2,5 tundi
Raja pikkus1,5 km
Hind 20 inimest 70 EUR