Eesti koolilaste metsapostkaart 2020


Tänavu juba 18. korda toimuv Eesti koolilaste metsapostkaardi konkurss teemal „Tervendav mets“ on selleks korraks lõppenud.

Käesoleval aastal oleme pidanud eriliselt hoidma enda, lähedaste ja sõprade tervist. Mets ja loodus on eestlastele varemgi eluliselt oluline pelgupaik või varasalv olnud, kuid 2020. aasta tuletas seda iseäranis teravalt meelde. Siiski ei tähenda metsas käimine sugugi ainult millegi ohtliku eest põgenemist või ellujäämiskursust. Värske õhk, virgutav liikumine ja päikesepaiste ning muidugi toitvad marjad ja turgutavad ravimtaimed teevad meie kokkupuute metsaloodusega tervislikuks ja tervendavaks - ja täiesti loomulikult, mille üle lääne-eurooplased tihti imestavad. Samuti võime pikemalt looduses viibides kogeda meeliülendavaid ja kauneid hetki, mida ei suuda vahendada ükski ekraan. 

Meile saadeti 3457 metsapostkaarti 133 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Täname kõiki konkursist osa võtnud õpilasi, õpetajaid ja juhendajaid!

Kõigi esitatud tööde seast valis žürii välja 174 postkaarti, mis osalevad rahvahääletusel. Rahvahääletus toimub 11. novembrist kuni 23.novembrini 2020.

Rahvahääletuse tulemusel enim hääli kogunud ja žürii poolt esile tõstetud töödest trükitakse 36 postkaardist koosnev komplekt. Kui metsapostkaartide komplektid on trükitud, saadetakse need kõigile osalenud koolidele ja parimate tööde autoritele. 24 parimat tööd valitakse välja rahvahääletusel ning neile lisandub 12 žürii poolt esile tõstetud tööd. Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.

Küsimuste korral helistage RMK Pähni külastuskeskuse telefonil 501 9564 või kirjutage info.pahni@rmk.ee

Eesti koolilaste metsapostkaart 2020

Näita eespool: