Eesti koolilaste metsapostkaart 2020


18. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte. Tänavuse konkursi teemaks on: "TERVENDAV METS"

Käesoleval aastal oleme pidanud eriliselt hoidma enda, lähedaste ja sõprade tervist. Mets ja loodus on eestlastele varemgi eluliselt oluline pelgupaik või varasalv olnud, kuid 2020. aasta tuletas seda iseäranis teravalt meelde. Siiski ei tähenda metsas käimine sugugi ainult millegi ohtliku eest põgenemist või ellujäämiskursust. Värske õhk, virgutav liikumine ja päikesepaiste ning muidugi toitvad marjad ja turgutavad ravimtaimed teevad meie kokkupuute metsaloodusega tervislikuks ja tervendavaks - ja täiesti loomulikult, mille üle lääne-eurooplased tihti imestavad. Samuti võime pikemalt looduses viibides kogeda meeliülendavaid ja kauneid hetki, mida ei suuda vahendada ükski ekraan. Mida sina sel aastal metsas tervendavat kogesid või mida sa sooviksid metsast leida? Joonista sel teemal metsapostkaart ja saada konkursile!

Konkursi tingimused:
 • Konkursil on oodatud osalema Eesti koolide 1.-9. klassi õpilased.
 • Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10x15 cm või 15x10 cm. Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass ning pealkiri.
 • Mõtle oma postkaardile pealkiri (teema „Tervendav mets“).
 • Joonistusviis ning sobivad materjalid leia omal valikul. (Palume kasutada vaid värve ühel pildipinnal, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele).
 • NB! Palun lisada kindlasti joonistamisel osalenud õpilaste arv ning ka kooli või õpetaja postiaadress! Loosime kõigi saadetud tööde autorite vahel välja ergutusauhindu!
 • Konkurss on avatud 17. septembrist 30. oktoobrini 2020.
 • Kõigi esitatud joonistuste hulgast valib žürii välja 100 postkaarti, mis seatakse 11. novembriks 2020 üles rahvahääletuseks RMK kodulehele https://www.loodusegakoos.ee/metsakool/konkursid/eesti-koolilaste-metsapostkaart-2020
 • Rahvahääletus toimub 11. novembrist 23.novembrini 2020.
 • 36 parimast joonistatud tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks kõikidele osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele. 24 parimat tööd valitakse välja rahvahääletusel ning neile lisandub 12 žürii poolt esile tõstetud tööd.
 • Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.
 • Töid saab esitada posti teel koolide kaupa kuni 30. oktoobrini 2020 (postitempli kuupäev) aadressil:
RMK Pähni külastuskeskus
Pähni küla
Rõuge vald
66116 Võru maakond

Küsimuste korral helistage RMK Pähni külastuskeskuse telefonil 501 9564 või kirjutage info.pahni@rmk.ee

Eesti koolilaste metsapostkaart 2020

Näita eespool: