Matkatarkused looduses

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

See retk viib meid veidi eemale tavapärastelt turvalistelt matkaradadelt ning paneb võrdlema, mis tunne on puhata päevake ettevalmistatud mõnusas puhkekohas või hoopis elada metsas varjatult, pikki kuid, igasuguse ilmaga. Räägime, mis sündmuste tõttu inimesed aastakümneid tagasi metsa põgenesid, kuidas seal ellu jäid ja toime tulid ning miks metsavendlusest on saanud eestlaste pärandkultuuri osa. Jagame õpetussõnu, kuidas ära eksides käituda ning arutleme, mida selga panna ja kaasa võtta, kui planeeritult pikemaks ajaks loodusesse minna. Teeme ohutult lõket, paneme proovile oma teadmisi kaardi tundmises ning joome teed.
Programmi eesmärgiks on tutvustada Eesti ajalugu ja kultuuri, metsa ja metsast saadavaid hüvesid ning esmaseid oskusi parasvöötme metsikus looduses ellujäämiseks.

Toimumiskoht: RMK Sõnajala lõkkekoha ja metsavendade mälestuspaiga ümbrus

Seos õppekavaga

Eesti metsad. Metsade tähtsus ja kasutamine. Mets elukeskkonnana. Pärandkultuur. Maastikuvaatlus.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138) 4,6 km Akste suunas. 0,6 km pärast RMK Kiidjärve külastuskeskust keerata paremale metsateele. Sõita 200 m edasi, kuni paremat kätt jääb parkla, lõkkekoht on parklast näha.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided-jalanõud. Pikniku soovi korral oma eine kaasa võtta.
Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee ; tel. 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm 4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegLäbi aasta
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat
Kestus2,5-3 tundi
Raja pikkus1,5 km
Hind20 inimest 70 EUR