Peaasi.ee ja RMK kutsuvad vaimse tervise vitamiinimatkadele

Mõnikord on kõige parem viis oma vaimse tervise hoidmiseks lihtsalt metsa minna.

Vaimse tervise vitamiinikuuri liikumisnädala lõpetuseks kutsume teid koos Peaasi.ee spetsialistidega metsa, kus jälgime, märkame, arutame, jalutame, jagame ja täidame oma rõõmupatareisid.

Vitamiinimatkad toimuvad laupäeval, 6. aprillil kell 11.00.

Kokku toimub viis matka, millest kaks on sobilikud väikelastega matkamiseks ning Valgejärve matkarajale ootame ennekõike mehi. Vali endale sobiv matkarada ja anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 4. aprilliks siin: https://forms.gle/UYeX6EwaXktF19Et7

Vitamiinimatkad on tasuta! Riietu mugavalt ja ilmastikule vastavalt ning võta kaasa vett ja soovi korral snäkke.
Küsimuste korral kirjuta või helista: jaanika.palm@peaasi.ee, tel. 5563 5529.

  • Vitamiinimatk Harjumaal Aegviidu Sõõriksoo loodusrajal (1,5 km).
See matk on sobiv just väikelastega peredele, aga oodatud on ka teised huvilised.
Matkajuht on kliiniline psühholoog, Peaasi.ee koolitaja Anna Nõmmik.

Matkajuhil Annal on kaasas abimatkajuht 1-aastane Mikk. Raja alguses arutame koos, mida saame looduses selle väikese matka jooksul märgata: avastame looduse ilu, hääli, lõhnu ja muud. Seejärel saab iga pere omas tempos raja läbida ning raja lõpus saame taaskord kokku, et retke märkamisi omavahel jagada. Looduse avastamine koos perega pakub hea võimaluse koguda korraga mitmeid heaoluks teaduslikult tõestatult vajalikke vaimse tervise vitamiine. Sellest kõigest räägime natuke täpsemalt ka matkal.

PS.
Võimalus tulla ja minna rongiga, Aegviidu rongipeatusest raja alguseni on 100 m.
Rongide väljumisajad leiab www.elron.ee

Lisainfot matkaraja kohta
leiab siit

  • Vitamiinimatk Viljandimaal Parika väikejärve matkarajal (3 km).
See matk on sobiv just väikelastega peredele, aga oodatud on ka teised huvilised.
Matkajuht on Peaasi.ee koolitaja, meeskonnaliige Heli Luik.
Heli on väljaõppelt kogemusnõustaja, kelle põhiteemadeks on suitsiidiennetus, läbipõlemine ja lein. Looduses on Heli omal käel matkamas käinud juba pikka aega, nii üksi, sõprade, pere kui ka pere kahe koeraga. Heli usub, et loodus ja värske õhk on üks parimaid ja tõhusamaid eneseabivahendeid ja seda eriti toredas seltskonnas!

Viljandimaal kohtume Parika väikejärve õpperajal, kus võtame sihi kuulsa südamekujulise järvekeseni. Kulgeme rahulikus tempos esmalt lehtmetsast mustikamännikusse, sealt edasi järveni, mille kaldal veidi puhkame, logeleme ja kosutame keha hea ja paremaga, kel huvi ja jaksu võib omal käel vaadata ka laudteed mööda rabalaugastiku juurde.
Lisainfot matkaraja kohta leiab siit

  • Vitamiinimatk Lääne-Virumaal Altja matkarajal (3 km).
Matkajuht on psühholoog, Peaasi.ee meeskonnaliige Kerttu Leimann.
Kerttu on varasemalt töötanud Peahea noortenõustajana ning hetkel toimetab Peaasi.ee koolitusvaldkonnas. Tema üheks lemmiktegevuseks on liikumine värskes õhus koos teistega.

Rada läbib nii metsa kui ka mereäärt, mis annab imelise võimaluse tulla päriselt kohale ja kasutada kõiki oma meeli. Matka jooksul teeme väikeseid vahepeatusi, et arutleda vaimse tervise vitamiinide üle, sealjuures katsetame ka ise erinevaid variante, kuidas enda vitamiinivarusid täiendada. Vahepauside ajal teeme ka kohalolu praktikaid ning saame lihtsalt mõtteid vahetada.
Matka peamiseks eesmärgiks on üheskoos kulgeda ja kogu südamest hetke nautida.
Lisainfot matkaraja kohta leiab siit

  • Vitamiinimatk Tartumaa Emajõe õpperajal (3km).
Matkajuht on psühholoog, Peaasi.ee koolitaja Teili Toms.
Teili on rahulik kulgeja, looduse ja liikumise fänn. Väljaõppelt magistrikraadiga psühholoog ja joogatreener. Teili on läbinud Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuses praktikute arenguprogrammi "Loodus õppe- ja teraapiaprotsessis".

Emajõe õpperaja vitamiinimatk on kohting – kohting kevadise loodusega, endaga ja kokkutulnud kambaga. Teravdame rajal meeli, et märgata nii ümbritsevat kui iseennast. Arutame, mil moel liikumine meie heaolusse panustada saab ja mis selle mõju taga on. Uurime endi peal, kuidas sellesse valemisse loodus ja valgus panustab. Ning mine sa tea, võib-olla õpetab meile selle kohta ka liikuv vesi – Emajõgi – üht-teist. Rajal võtame aega, et kõike seda kogeda ja avastada, kiirustamata.
Lisainfot matkaraja kohta leiab siit

  • Vitamiinimatk Harjumaal Valgejärve matkarajal (6,5 km).
Sellele matkale ootame eelkõige mehi, aga oodatud on ka teised huvilised.
Matkajuht on Peaasi.ee koolitaja Umberto Dorus Geerts.
Umberto Dorus on igapäevaselt lisaks koolitajaametile ka õpetaja ja nõustaja. Ta naudib loodust, looduses viibimist ja sportimist. Lisaks veedab ta tihti matkates aega oma kolme pojaga.

Võta aega endale, lõõgastu ja naudi ümbrust. Jagame mõtteid, kuidas stressi ja pingetega toime tulla ning igapäevaellu rohkem fookust ja jaksu tuua.
Lisainfot matkaraja kohta leiab siit

Vitamiinimatkad on osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist. Sel aastal keskendume töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomisele igapäeva toimetuste saginast.

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Täida vaimse tervise vitamiinide test, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin

Mängi vaimse tervise vitamiinide bingot! Mängu ruudustiku ja juhised leiad siit

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Kohtume metsas!