Kirna õpperada (6,8 km)

Kirna õpperajal toimuvad ehitustööd lähtuvalt tööprojektist "Kirna luhtade ligipääsud" (Piiber Projekt OÜ, töö nr PP-15/6T), mis näeb ette ligipääsude loomist Pedja jõe lamminiitudele. Sellega seoses on matkarajal liikumine raskendatud ning kohati võib matkarada olla läbimatu.
Ehitustööde lõppkuupäevaks on sätestatud 31. oktoober 2017. a.
Küsimuste korral võib pöörduda RMK Looduskaitsetalituse looduskaitse tööjuhi Silver Näkk’i (silver.nakk@rmk.ee, tel. 503 0785) või RMK Looduskaitseosakonna looduskaitsespetsialisti Leevi Krumm’i (leevi.krumm@rmk.ee, tel. 5694 5215) poole.
https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi/alam-pedja-looduskaitsealal-algasid-tooprojekti-kirna-luhtade-ligipaasud-ehitustood
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Kirna õpperada annab hea võimaluse tutvuda Pedja jõe luhtade ja lammimetsaga. Parema ülevaate saamiseks luhaniitudest ja jõest on Altmetsa talukohta rajatud vaatetorn. Raja kaugemas punktis aitab jõge ületada rippsild.
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla asub enne Pedja jõe silda, kuhu mahub 8 autot.
VarustusAltmetsa ja Pedja jõe lõkkekohad, parkla, 15 infotahvlit, 10 silda, 1 rippsild.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedPedja jõgi, jõe luhaalad, lammimets ja puisniit. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi.
Talvine kasutusJuurdepääsutee lumest lahti lükatud, õpperajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoTelkida võib ainult parkla juures asuvas Pedja jõe lõkkekohas. Tuld tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohtades. Kõrgvee ajal on õpperada läbimatu. Rajal olles võib kuulda Kaitseliidu laskeharjutustega kaasnevaid püssipauke. ERF meetme "Looduse mitmekesisuse säilitamine" raames on uuendatud õpperaja 10 silda ja raja ääres asuvad 12 infotahvlit.
PiirangudÜle 30 inimesega rahvaürituse korraldamiseks on vajalik kaitseala valitseja (Keskkonnaamet) nõusolek. Pedja jõel on mootoriga ujuvvahendiga sõitmine keelatud.
AsukohtPuurmani vallas, Jõgevamaal.
Kohalesõitmise õpetusTartu-Tallinn mnt 30. kilomeetril keerata Puurmani alevikust vasakule Jüriküla poole (silla all asuva posti küljes viidad "Kirna 5" ja "Jüriküla keskus") ja sõita 5 km. Enne Pedja jõe silda on parkla ja infotahvel. Sealt algabki õpperada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.544423
pikkuskraad: 26.237857
L-EST 97 x: 6491545.1 y: 630283.7