Mets ja luule liigutavad!

Kosuta oma keha ja vaimu, liikudes luule- ja metsaradadel! Metsast on loomeinnuks ja luulelennuks ainest leidnud paljud Eesti kirjanikud – kindlasti teame kõik mõnda toredat loodusluuletust, mis annab edasi erinevate aastaaegade olemust, mõjub mõnusa metsa kutsuva meeleoluloojana või paneb humoorika sõnamängu tõttu muigama.

RMK on kokku kogunud Eesti luuletajate loodusluuletusi ja pannud neist looduses liikumiseks kokku mitu luulerännakut. Rännakud ei kulge ühes kindlas kohas vaid neid saab igaüks ette võtta metsa-, matka- või terviseradadel üle kogu Eesti, oma kodumetsas või kasvõi linnapargis.


Luuletuste kuulamiseks toimi nii:

Laadi alla Play poest või App Store`st tasuta Loquiz äpp. Leia siit lehelt soovitud luulerännak.
Sisesta meelepärase luulerännaku juures olev kasutajanimi ning parool.
Luuletuste kuulamiseks on vaja looduses liikuda – paigal seisvale kuulajale luule kõrva ei kosta!

  • MUHE LUULERÄNNAK
Sellel rännakul saab nautida muhedat ja head tuju loovat luulet. Looduses liikudes saad luuletusi kuulates teada, mis juhtub kui liiga kauaks metsa jääda, miks on oluline kevadel pesa punuda ja kuidas lõppes tädi kohtumine karuga. Muhedat kuulamist!
Kasutajanimi: muhe
Parool: luule

  • METSAMEELEOLUDE LUULERÄNNK
Metsameeleolude luulerännak on vaikseks mõtiskeluks metsarajal. Luule lugemine või kuulamine ei ole ühepoolne – et luuletaja ütleb, kuidas asjad on. Oma osa on alati ka kuulajal ja tema mõtetel ning üks ja sama loodusluuletus võib lugejat eri aegadel või erinevatel radadel kõnetada kord ühel, kord teisel moel. Meeleolukat kuulamist!
Kasutajanimi: meeleolu
Parool: mets

  • AASTAAEGADE LUULERÄNNAK
Aastaajad, nendega seotud meeleolude vaheldumine ja muutused looduses on üks sagedasemaid teemasid Eesti loodusluules. Õnneks on meil Eestis aastaaegu tervelt neli ning kevadine värskus ja tärkamine, suvine õierikkus koos valgete ööde lummaga, sügise nukker küpsus ning talvise looduse härmas ilu on läbi aegade luuletajaid loodusluulet kirjutama inspireerinud. Head rändamist läbi luule ja aastaringi!
Kasutajanimi: loodus
Parool: aeg

  • LUULERÄNNAK LASTELE
Siia luulerännakusse oleme kokku koondanud luuletusi lastele ja peredele koos liikumiseks ja kuulamiseks. Kuigi esmapilgul ehk lihtsad, ei maksa lastele kirjutatud luuletusi alahinnata, heast luuletusest saavad emad-isadki hea tuju või metsarännaku kõrvale mõtlemisainet. Toredat kuulamist!
Kasutajanimi: laste
Parool: luule
  Plakati vaatamiseks kliki pildil