Rõuge ürgoru matkarada (10 km)

Võrumaa, Haanja looduspark
Tähelepanu! Rõuge Ratasjärve ja Rõuge Tõugjärve vahelisel lõigul on matkaraja marsruut muutunud. Palume jälgida uut rajatähistust ning vältida Möldre külas Ratasjärve talu hoovi läbimist!
Edasi-tagasi liikumissuunaga  (üks suund 10 km, kokku 20 km) matkarada laskub kiige juurest Rõuge ürgorgu, möödub pisikesest tiigist ja kulgeb mööda allikaterikast oru nõlva. Liinjärve kaldal töötavad kaks vesioinast. Vesioinas on „igiliikurist" pump, mis kasutab vaid vee-energiat ja on võimeline vett pumpama kümnete meetrite kõrgusele. Rada kulgeb edasi mööda külateed Liinjärve ja Valgjärve vahelt läbi ning pakub vaateid Ööbikuoru ja Linnamäe suunas. Edasi kulgeb rada mööda Rõuge Suurjärve – Eesti sügavaima järve edelakallast. Seejärel kulgeb piki järvedeahelat (Ratasjärv, Tõugjärv, Kahrila järv) Hinni kanjonini.
Telefon+372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkla on nii Ööbikuoru külastuskeskuse juures kui Rõuge Suurjärve ääres, parkimistasku Hinni kanjoni juures.
VarustusMatka saab alustada nii Ööbikuoru keskuse juurest kui ka Hinni kanjonist. Rada on tähistatud puidust suunavate viitade, infotahvlitega ja osaliselt kaetud laudteega. Kasutada on kiik-vaateplatvorm, varjualune koos laua ja pinkidega, 1 kuivkäimla Hinni kanjoni parkimistaskus ja vesiklosett Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuses.
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedRõuge seitse järve, Rõuge ürgorg, Ööbikuorg, Vesioinas, Hinni kanjon
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub osaliselt eramaadel. Rada asub Haanja looduspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 680 7438, info@keskkonnaamet.ee).
FailidRaja trükis välja antud Riikliku Looduskaitsekeskuse poolt 2007. a.
Lae PDF.
AsukohtRõuge vald, Võrumaa. Objekt nr 14 looduspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) ja keerata Rõuge poole. Enne Rõuget keerata vasakule (suunaviit „Rõuge Suurjärve külalistemaja 1,5 km“) ja sõita otse, kuni jõuate ristmikule, kus otse üle tee on punane telliskivimaja (koolimaja) ja paremat kätt Rõuge kooli bussipeatus. Ristmikult keerata vasakule ja pärast koolimaja kohe paremale (suunaviidad „Ööbikuorg 0,6 km“, „Plaani 11 km“, „Haanja 8 km“). Vasakule jääb Haanja looduspargi piiritähis ja surnuaed. Sõita otse edasi (tee servas on valgustatud kergliiklustee), kuni kergliiklustee lõppedes on paremat kätt Rõuge Ööbikuoru keskus ja parkla. Ööbikuoru keskuse juures on olemas viidad ja ümbruskonda tutvustavad infotahvlid.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.72783
pikkuskraad: 26.93450
L-EST 97 x: 6402243.7 y: 674799.9