Laho metsaonn

Eesti looduses valitseb suur tuleoht! Väldi lahtise tule tegemist. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Metsade rüppe peitunud looduspuhkuse veetmise koht kauni Lahojärve kaldal. Siin on võimalik teha lõket, ööbida mitmepäevasel retkel olles metsaonnis või telkida. Ümbruskonna kaunid metsad pakuvad häid võimalusi omal käel metsateedel/sihtidel jalutamiseks ja sügisel marjade ning seente korjamiseks.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMetsaonn
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkimine 4-5 autole
Varustus Metsaonnis puudub küttekolle. Lahtine lõkkease grillrestiga, laud-pingid katusealusega, pingid, puukuur, kuivkäimla.
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvOnn mahutab 4 inimest.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo
PiirangudJärve elupaiga kaitseks on moodustatud Lahojärve hoiuala, mis kattub järve veealaga. Hoiuala kaitsekord tuleneb eeskätt looduskaitseseadusest. Järve kaldal on 50 m laiune piiranguvöönd, kus on keelatud mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks määratud teid ning maastikusõidukiga sõitmine. Järvel tohib kasutada vaid sisepõlemismootorita veesõidukeid. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtLahojärve kaldal, Põlva vald, Põlvamaa.
Objekt nr 20 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Räpina mnt Säässaareni, mis asub Tartu poolt tulles umbes 1 km enne Moostet. Säässaares näitab paremale RMK viit „Laho lõkkekoht“. Keerata viida suunas ja sõita veel umbes 1,5 km, kuni paistma hakkab järv. Sealt keerata paremale (olemas viit) ja sõita veel umbes 200 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.148301
pikkuskraad: 27.137412
L-EST 97 x: 6449572 y: 684684