Jugapuulaane õpperada (3,5 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Seoses rajale jääva erametsa raietöödega on külastus häiritud. Palume olla ettevaatlik - metsas töötavad masinad!
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas ning pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud ise kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
NUTIMÄNG - Jugapuulaane õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Jugapuulaane raja mäng“ ning „Ilvese jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

RMK Nõva külastuskeskuse juurest Perakülast algav õpperada, mis kulgeb läbi eriilmeliste metsade ja pärandkultuuri paikade ning jõuab ringiga tagasi alguspunkti. Rada on soovitav läbida jalgrattaga, kuid on sobiv ka jalutamiseks.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused2 bussile või 15 autole külastuskeskuse parklas
VarustusRajaviidad
Matkavõimalus Jalgrattaga või jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedMetsamajanduslikud (raielank, erinevad puistud) ja pärandkultuuriobjektid (piirikivid, kiviaiad, palvemaja, tõrvapõletusahi), mesindustalu ja Põlluotsa talumuuseum
LisainfoRaja põhjalikum kirjeldus Nõva külastuskeskuses.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtLääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 16 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole ja Peraküla bussipeatusest keerata paremale. Sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla, mille keskel asuvas väikeses parklas asubki raja algust tähistav kaart.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.208050
pikkuskraad: 23.624168
L-EST 97 x: 6563351 y: 478530